Interpol, mavi bültenle arıyordu: Uluslararası uyuşturucu kartelinin yöneticilerinden Palıč, İstanbul'da yakalandı

Interpol, mavi bültenle arıyordu: Uluslararası uyuşturucu kartelinin yöneticilerinden Palıč, İstanbul'da yakalandı
Yayınlanma:
A+ A-
Uluslararası uyuşturucu kartelinin 'Batı Balkan Kanadı' yöneticilerinden Christijan Palıč, Beşiktaş'ta yakalandı. Palıč, Interpol tarafından mavi bültenle aranıyordu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul'da düzenlenen 'Kartel-3' operasyonuyla Interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin “Batı Balkan Kanadı” yöneticilerinden Hırvatistan uyruklu Christijan Palıč'in Beşiktaş’ta yakalandığını duyurdu.

Palıč'in başında olduğu kartel hakkında Yerlikaya'nın verdiği bilgiler şöyle:

  • Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği,
  • Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve
  • Suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Yerlikaya, paylaşımında "Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız" ifadelerini kullandı.

MAVİ BÜLTEN NEDİR?

Interpol Bülteni ya da Uluslararası Bülten; İnterpol tarafından, üyeler arasında bilgi paylaşımını sağlamak için çıkarılan bir bültendir. Bu uyarılardan altısı renk kodlarıyla belirtilmek üzere toplam yedi tanedir. Mavi bülten ise bir suça ilişkin bir kişi hakkında ekstra bilgilendirilme isteği için yayınlanan bültenlerdir. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar