Yerlikaya duyurdu: Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu baronu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı

Yerlikaya duyurdu: Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu baronu Nenad Petrak Üsküdar’da yakalandı
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kırmızı bülten ile aranan Hırvatistanlı uluslararası uyuşturucu karteli lideri Nenad Petrak'ın Üsküdar'da düzenlenen operasyonla yakalandığını duyurdu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Hırvatistanlı uluslararası uyuşturucu karteli lideri Nenad Petrak'ın İstanbul Üsküdar’da yakalandığını bildirdi duyurdu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda “İstanbul'da düzenlenen ‘Kartel2 Operasyonu’ ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; kırmızı bülten ile aranan, Güney Amerika'dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa’ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan ‘Adriatica Operasyonu’ kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, uluslararası uyuşturucu ‘karteli’ Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak Üsküdar'da yakalandı” ifadelerini kullandı.


Petrak’a dair bilgi veren İçişleri Bakanı “Güney Amerika'dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa'da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı Nenad Petrak, Hırvatistan adli makamlarınca ‘Kasten Adam Öldürme’ suçundan Interpol tarafından kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranıyordu. Petrak, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri” değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar