'Işıklar yanıyor' yorumu: Destek bekledikleri yerler canlarının derdine düşmüş durumda

'Işıklar yanıyor' yorumu: Destek bekledikleri yerler canlarının derdine düşmüş durumda
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' paylaşmasına ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaşmasına ilişkin, "Bunların hepsi eski devir alışkanlıklarıyla yapılan son çırpınışlar. Bunlara kötü bir haberimiz var, destek bekledikleri yerler artık kendi canlarının derdine düşmüş durumdadır" ifadelerini kullandı.

Coronavirüu aşısı çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Erdoğan, 2 hafta içerisinde insan üzerinde deneme aşamasına geçilebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle: "Yerli aşı çalışmalarında 2 hafta içinde insan üzerinde deneme safhasına ulaşacağı görülüyor. Hedefimiz önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini tamamen çözmektir."

YÜZ YÜZE EĞİTİM

"Ortaokullarda 5. sınıflarda, liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım'da başlatıyoruz. Diğer sınıfları da gelişmelere göre ilan edeceğiz."

SEÇİM

"Halkımızın 2023 seçimlerinde en güzel değerlendirmeyi yapacağına inanıyorum. Milletimiz bizi anladı, 'durmak yok yola devam' diyerek önümüzü açtı. Bir sonraki safhada 2053 vizyonu ile milletimizin karşısında olacağız. Yapısal reformlar daha büyük hamlelerin temeliydi. 2053 vizyonunun esasını oluşturacak büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına yeni başlıyoruz." 

'TOPLANAN PARALARI DAĞITTIK'

"Biz bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar 80 milyon liralık kaynağı hane başı 1000 lira olarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık."

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle ve imkanlarımızla destek verdik, vereceğiz. Azerbaycan halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Coğrafyanın bize yüklediği hiçbir sorumluluktan kaçmadık, kaçmayacağız."

'IŞIKLAR YANIYOR' YORUMU

"Dışarıdan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar. Bunun yanında içeride de kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye, yapılar kurmaya çalışıyorlar. Üstelik bunu da açıkça söylüyorlar. Demokrasi dışı yollarla ülkemizde yönetim değiştirme hesabı içine girmişler. Biz ülkemizde darbeler ve vesayet döneminin kapandığını söyledikçe, birileri buna eski Türkiye'nin hastalıklarını hatırlatan imalı hezeyanlarla cevap veriyor. Bunların hepsini de eski devir alışkanlıklarıyla yapılan son çırpınışlar olarak değerlendiriyoruz. Bu ülkede hiçkimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkartmaya da demokrasiyi tankların altında çiğnetmeye de gücü yetmeyecektir. Bunlara kötü bir haberimiz var, destek bekledikleri yerler artık kendi canlarının derdine düşmüş durumdadır, bunu da böyle bilsinler. Bekledikleri somut desteği asla bulamazlar." (ANKA/HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar