'İsrail ile ticaret' kavgası sürüyor: 'Oğlun Taha Dilipak İsrailli bir şirketin distribütörü mü?'

'İsrail ile ticaret' kavgası sürüyor: 'Oğlun Taha Dilipak İsrailli bir şirketin distribütörü mü?'
Sancaktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Tayyar Türkeş, "Abdurrahman Dilipak sana minicik bir soru? Oğlun Taha Dilipak İsrailli bir şirketin distribütörümü değil mi?" diye yazdı. Dilipaklar, "İftira" diye yanıt verdi.

Artı Gerçek - Hükümet, İsrail ile ticareti aylar sonra kısıtlama kararı verirken, iktidar çevrelerinde aralarında milletvekillerinin de bulunduğu kişilerin İsrail ile alışverişine dair ortaya saçılan bilgilerin yarattığı tartışma sürüyor.

Sancaktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Tayyar Türkeş, sosyal medya hesabından İslamcı yazar Abdurrahman Dilipak ve oğlu Taha Dilipak'ı suçladı. Türkeş şunları yazdı:

"Abdurrahman Dilipak sana minicik bir soru.?

Oğlun Taha Dilipak İsrailli bir şirketin distribütörümü değil mi ?

İnkar edersen benden talep ettiğini yazacağım.!

Mado Beylerbeyi’nde."

TAHA DİLİPAK: İFTİRA

Bunun üzerine Taha Dilipak da bir paylaşım yaparak, iddianın doğru olmadığını ifade etti. Taha Dilipak şunları yazdı:

Aslında hakkımdaki iddiaları ciddiye almıyorum. Ama bazı arkadaşlar yazıyor sürekli. Ortalama zeka seviyesinin altındaki bir insan bile x profilimi biraz incelese İsrail'le herhangi bir ticaret yapmayacağımı anlayabilir. Bu konuda İsrail makamlarını etiketleyerek tweet'ler atıyorum. Bu tweet'ler ortadayken bırakın İsrail'e ticaret yapmayı oraya gitsem beni tutuklayabilirler. Ama kötülükten beslenen müfterilerin sayısı çok fazla. Daha önce de bir çok iftiraya maruz kaldık. Bunlar bir çok kez kesin bir dille yalanlansa; gerçek olmadığı ispatlansa bile bu iftiralar sürekli dolaşıma sokuluyor ve binlerce beğeni alıyor. Bu durumda kime ne anlatacaksınız. Elhamdülillah müslümanız ve ahirete iman etmişiz. O yüzden içimiz rahat. Hesap elbet görülecek. Kötülük kimsenin yanına kar kalmayacak."

ABDURRAHMAN DİLİPAK: ATEŞİNİZ BOL OLSUN

Abdurrahman Dilipak da, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Müfterilerin iftiralarına karşı Rabbimiz bize böyle buyurdu. Yükünüz ateş. Ateşiniz bol olsun. Keşke kendinize ihtiraslar, küçük menfaatler ve öfkeniz sebebi ile böyle 1kötülük yapmasaydınız. Ama tevbe etmezseniz kendi cehenneminize kendi sırtınızda odun taşımaya devam edebilirsiniz."

Ticaret Bakanlığı'nın, İsrail'le yapılan ticarete yönelik tepkilerin ardından savaşın 186. gününde 54 ürün grubunda İsrail'e ihracat kısıtlaması getirdi. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar