İsrail protestosu ardından Vali Gül: 'Farklı şer odaklarının beşinci kol faaliyetleri'

İsrail protestosu ardından Vali Gül: 'Farklı şer odaklarının beşinci kol faaliyetleri'
İstanbul Valisi Davut Gül, 43 kişinin gözaltına alındığı son İsrail protestosunun ardından yaptığı açıklamada eylemcilere "Farklı şer odaklarının ittifakıyla oluşturulan marjinal gruplar" dedi: 'Beşinci kol faaliyetleri yaptığının farkındayız'

Artı Gerçek - İstanbul Valisi Davut Gül, son 6 ay içerisinde İsrail'i protesto etmek amacıyla 947 etkinlik gerçekleştirildiğini açıkladı. Tüm toplumsal olaylarda olduğu gibi Filistin konusunda da genel güvenliği etkilemeyecek her yere izin verildiğini belirtti. Gül, geçtiğimiz gün 'Filistin İçin Bin Genç' grubunun Beyoğlu'nda yaptığı eylemin ertesinde yaptığı açıklamada, "Farklı şer odaklarının ittifakıyla oluşturulan marjinal grupların ‘iyi niyetli’ vatandaşlarımızı kullanarak devletimizin ve milletimizin fedakarlıklarını yok sayıp beşinci kol faaliyetleri yaptığının farkındayız!" ifadesini kullandı.

'İSRAİL'E VE KENDİLERİNE DESTEK VEREN AYNI DIŞ GÜÇLER'

Gül'ün sosyal medya paylaşımı şöyle:

"İstanbul'da, Filistin’e destek, İsrail'i protesto etmek amacıyla son 6 ay içerisinde 947 etkinlik gerçekleştirilmiştir. Tarihinde hiç bir gösteriye tahsis edilmeyen Galata Köprüsü dahil, makul olan tüm talepler karşılanmıştır. Tüm toplumsal olaylarda olduğu gibi Filistin konusunda da genel güvenliği etkilemeyecek her yere izin verilmektedir. Farklı şer odaklarının ittifakıyla oluşturulan marjinal grupların ‘iyi niyetli’ vatandaşlarımızı kullanarak devletimizin ve milletimizin fedakarlıklarını yok sayıp beşinci kol faaliyetleri yaptığının farkındayız! Katil aranıyorsa İsrail’e ve kendilerine destek veren aynı dış güçlere baksınlar…"

İSTİKLAL'DE TOKATLI, TERS KELEPÇELİ GÖZALTI İŞLEMİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz gün (6 Nisan) İstiklal Caddesi'nde "Filistin İçin Bin Genç" grubu tarafından, AKP iktidarının İsrail'le ticareti kesmesini isteyen bir eylem düzenlenmişti. “Katil İsrail, işbirlikçi AKP”, “Nehirden denize özgür Filistin” ve “İsrail’e kınama yetmez, ticareti kes” sloganları atılan eyleme çevik kuvvet kuşatması altında çok sert müdahale edilmiş, göstericilerden 43'ü, tekme, tokatla, ters kelepçe vurularak gözaltına alınmıştı. Polisin orantısız güç kullanması nedeniyle CHP lideri Özgür Özel başta olmak üzere siyasetçilerden tepki gelirken İçişleri Bakanı Yerlikaya iki polisin açığa alındığını, mülkiye müfettişi görevlendirildiğini açıklamıştı. 38 kişi aynı günün akşamında, beş kişi ise dün (7 Nisan) serbest bırakılmıştı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar