'Filistin İçin Bin Genç' eyleminde gözaltına alınanların tamamı serbest

İsrail ile ticaretin kesilmesi için Beyoğlu'nda toplanan "Filistin İçin Bin Genç" grubundan gözaltına alınanların tamamı serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri dün İstiklal Caddesi'ndeKİ Filistin eyleminde gözaltına alınan gençlerin tamamının serbest bırakıldığını bildirdi.

Filistin halkıyla dayanışabilmek için İsrail ile ticaretin kesilmesini savunan "Filistin İçin Bin Genç" grubundan gençler dün İstanbıl İstiklal Caddesi'nde açıklama yapıp protesto gösterisi düzenlemişti. Gençlere polisin müdahalesi sert olmuş, tekme, tokatlarla, ters kelepçeli gözaltılar gerçekleşmişti.

CHP de süreci yakından takip etmek amacıyla İstanbul milletvekilleri Yunus Emre ve Ali Gökçek'i görevlendirdi.Gece yarısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giderek gençlerin durumu hakkında bilgi alan milletvekilleri Yunus Emre ve Ali Gökçek, gözaltındaki 43 kişiden 38'inin serbest bırakıldığı bilgisini paylaştı.

İlerleyen saatlerde ANKA muhabirinin ulaştığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri gözaltındaki diğer 5 kişinin de ifade işlemlerinin tamamlanmasıyla serbest bırakıldığını açıkladı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar