İstanbul'da meydanların yeni tasarımları için oylama başladı

İstanbul'da meydanların yeni tasarımları için oylama başladı
İstanbul halkı, şehrin yeni yüzünü belirlemek için 12 Kasım'a kadar oy kullanabilecek.

İstanbul'da Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı için oylama başladı. İstanbullular, T.C. numaraları ile 'istanbulsenin.org' üzerinden oylarını kullanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla yarışmaya açılan Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarının ödül kazanan projelerin hayata geçirilmesi süreç başladı. İstanbul'un yeni yüzünün belirleneceği oylama bugün başladı.

OYLAMA BAŞLADI

İstanbul halkı,12 Kasım tarihine kadar ‘istanbulsenin.org’ üzerinden T.C. numaraları ile oy kullanılabilecek.

Kamusal mekânların tasarım ve düzenlemelerini ‘İstanbul Kamusal Mekânlarına Kavuşuyor’ temasıyla yarışmaya açan İBB, en yoğun kullanıcı kitlesine sahip, Taksim Meydanı, Bakırköy Meydanı ve Salacak Kıyısı tasarım yarışmalarının sonuçlarını İstanbul halkına sunuyor.

Yarışmalarda dereceye giren eşdeğer projeler, Taksim, Bakırköy ve Üsküdar Meydanlarında kurulan ‘Karar Senin’ merkezlerinde ya da istanbulsenin.org sitesi üzerinden incelenebiliyor. Aynı zamanda yurttaşlar, meydanlarda bulunacak Beyaz Masa çalışanlarına danışarak oy verme süreci hakkında bilgiler edinebilecek.

ÜÇ YARIŞMA İÇİN 233 PROJE

İBB’nin, İPA ile ortaklaşa düzenlediği Taksim, Bakırköy ve Salacak Meydanları tasarım yarışmaları, çeşitli kurumlarla yapılan toplantılar, anketler, röportajlar ve söyleşilerle zengin bir süreçte gerçekleşti.

Üç yarışma için toplam 233 proje teslim alındı ve jüri tarafından her bir yarışma için üçer eşdeğer ödül belirlendi.

Öne Çıkanlar