İstanbul Havalimanı, 'UEFA Şampiyonlar Ligi'yle günlük uçuş rekorunu kırdı

İstanbul Havalimanı, 'UEFA Şampiyonlar Ligi'yle günlük uçuş rekorunu kırdı
Yayınlanma:
A+ A-
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle İGA İstanbul Havalimanı'nın dün 1594 iniş-kalkış ile tüm zamanların hava trafik rekorunu kırdığı açıkladı.

Artı Gerçek - Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından, İstanbul Havalimanı iniş-kalkış rakamlarına ilişkin paylaşım yapıldı.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle, İGA Istanbul Airport'un tüm zamanların hava trafik rekorunu kırdığı belirtilen açıklamada, şunlar yer aldı:

"#UEFA Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle, @igairport dün 1594 iniş-kalkış ile tüm zamanların hava trafik rekorunu kırdı.

Türk taşıyıcılarımız da Genel Müdürlüğümüzün katkılarıyla düzenledikleri ek tarifeli ve charter seferler ile söz konusu trafikte önemli bir yer tuttu."

DÜNYANIN FARKLI ÜLKELERİNDEN YOLCULAR AKIN ETTİ

UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı dolayısıyla uçaklarla gelen Inter ve Manchester City taraftarları İstanbul Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu. Final maçı sebebiyle her iki takımın dünyanın farklı ülkelerinden taraftarları İstanbul'a geldi.

Taraftarların tarifeli seferlerle gelişleri devam ederken, İtalya ve İngiltere'den kalkan tarifesiz çok sayıda uçak İstanbul Havalimanı'na indi.

Çok sayıda özel jet de dünden bugüne UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı dolayısıyla İstanbul Havalimanı'na dünyanın farklı ülkelerinden yolcu taşıdı. (AA)

Öne Çıkanlar