İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı ve Martı Kurucusu arasındaki gerilim devam ediyor: Bizi gömecekmiş

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı ve Martı Kurucusu arasındaki gerilim devam ediyor: Bizi gömecekmiş
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun Martı hakkındaki sözlerine Martı CEO'su Öktem den yanıt geldi. Öktem, "Bizi gömecekmiş, sen kimsin de bizi gömüyorsun?" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun, Martı hakkında sarf ettiği sözler hakkında Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, açıklamada bulundu. Öktem, "Bizi gömecekmiş. Bir, sen kimsin de devletin bakanını oyla tehdit ediyorsun? İki, sen Cumhurbaşkanı mısın AK Parti'nin İstanbul adayına karar veriyorsun, açıklama yapıyorsun? Üç, senin oyun falan yok sen de bunu biliyorsun. Şoförlerin tamamı kiracı, onlar da zaten sizden nefret ediyor" ifadelerini kullandı.

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, Türkiye'de paylaşım ekonomisine önemli bir ivme kazandıran Martı'nın, ülkenin dört bir yanında verdiği hizmetlerle ekonomiye ve toplumsal yaşama önemli faydalar sunduğunu belirterek, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun sosyal medyada yer alan açıklamalarına tepki verdi. Öktem, "Eyüp Aksu çıkmış bizim hakkımızda ve AK Parti'nin İstanbul adayı hakkında bir takım açıklamalar yapmış. Sevgili yurttaşlarımızdan, öncelikle bu açıklamaları duymalarını istiyorum. Toplantıya katılanlardan birinin binlerce kişinin bulunduğu WhatsApp grupları ve sosyal medyada paylaştığı konuşmada Eyüp Aksu bakın neler söylemiş" dedi ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya devam etti.

'OLMAYAN OY GÜCÜYLE TEHDİTLER SAVURUYOR'

Eyüp Aksu'nun sözlerine tepki gösteren Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, "Bizi gömecekmiş. Bir, sen kimsin de devletin bakanını oyla tehdit ediyorsun? İki, sen Cumhurbaşkanı mısın AK Parti'nin İstanbul adayına karar veriyorsun, açıklama yapıyorsun? Üç, senin oyun falan yok sen de bunu biliyorsun. İstanbul'da 19 bin taksi plakası var, senin gibi 3 bin tane simsarın elinde toplanmış bunlar, şoförlerin tamamı kiracı, onlar da zaten sizden nefret ediyor. Kendin de söylüyorsun bunu zaten. Beni kast ederek, 'O çağırdığında 40 bin kişi geldi, biz Çağlayan Adliyesi'nin önüne 52 kişi zor toplayabildik' diyorsun" şeklinde konuştu.

'BU SALDIRILAR VE TEHDİTLER BİZİ YILDIRAMAZ'

Öktem sözlerini şöyle tamamladı: "Almışsın eline mikrofonu konuşma yapıyorsun. Kaydettirip internetten Martı TAG'ı bitireceğiz diye yayınlıyorsun. Martı TAG bugün 80 bin sürücüsüyle İstanbulluya hizmet veriyor, 1,7 milyon İstanbullu kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Martı dediğin şirket Türk Bayrağını New York Borsası'nda dalgalandırdı, bu ülkeye yurt dışından 200 milyon dolara yakın yatırım getirdi. Biz senin her türlü saldırına rağmen hizmet vermeye sonuna kadar devam edeceğiz."

AKSU: ÖBÜRÜNÜ GÖMDÜĞÜMÜZ GİBİ, ONU DA GÖMECEĞİZ İNŞALLAH

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun "Murat Kurum, İstanbul'un adayıymış, Adil Bey, İstanbul'un adayıymış, Tevfik Bey, İstanbul'un adayıymış. Üçüne de söyledim; bizim esnafımız dedim bu firmanın sahadan çekilmeden, aplikasyonu kapanmadan size oy vermez dedim. Toprağa öbürünü gömdüğümüz gibi, onu da gömeceğiz inşallah" ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

Paylaşımına Eyüp Aksu'yu etiketleyen Öktem, şu ifadeleri kullandı:

"Bizi gömecekmiş @eyupaksu24 !

1. Sen kimsin de bizi gömüyorsun?

2. Sen kimsin de devletin bakanını oyla tehdit ediyorsun?

3. Sen Sayın Cumhurbaşkanı mısın da AK Parti’nin İstanbul adayına karar veriyorsun?

4. Senin oyun falan yok, bunu sen de iyi biliyorsun, her yerde kendin söylüyorsun."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Taksiciler Odası, ‘Martı TAG’ ve ‘Martı Motosiklet' araç paylaşım uygulamasıyla yasa dışı taşımacılık yapıldığını iddia ederek ihtiyati tedbir kararı verilmesi talebiyle dava açtı. Dava dilekçesinde uygulama ile İstanbul şehir içi ulaşımında tek yetkili kurum olan İBB'den izin belgesi alınmadan, özel araç sürücüleri ile yolcuların belirli bir ücret karşılığı bir araya gelerek taşıma işinin gerçekleştirildiği, sisteme dahil olmak için aranan şartlar arasında, taksi ruhsatnamesi şartı olmadığı belirtilerek uygulamanın korsan faaliyeti desteklediği öne sürüldü.

Dilekçede haksız rekabetin durdurulması için uygulamaya erişim engeli verilmesi talep edildi. İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi, 'Martı TAG' ve 'Martı Motosiklet' uygulamasına erişimin engellenmesine karar vererek, bir hafta itiraz süresi tanıdı. Kararda, "Uygulamalara ulaşılmasına devam edilmesi halinde taksi işletenler açısından ciddi bir zarar doğacağının, davacı tarafından yaklaşık olarak ispatının sağlandığı anlaşıldığından, tedbir talebinin kabulüne karar verilmiştir" denildi. (HABER MEKEZİ)

Öne Çıkanlar