Düğün sektörü salı gününün tatil olmasını istiyor, İstanbul pilot bölge seçildi

Düğün sektörü salı gününün tatil olmasını istiyor, İstanbul pilot bölge seçildi
Yayınlanma:
A+ A-
Düğün sektöründe salı gününün tatil olması için çalışma başlatıldı. İstanbul'un pilot bölge seçildiği çalışma için İstanbul Valiliği'nden onay bekleniyor.

Artı Gerçek - İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Odası (İSTDO) Başkanı Adem Sönmez, sektör olarak düğün salonlarının salı günleri tatil olması kararını aldıklarını açıkladı.

Bu konuda çalışma başlattıklarını ve İstanbul'u pilot bölge olarak seçtiklerini belirten Sönmez, "Sektördeki arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılar ve istişare neticesinde, düğün salonlarının salı günleri tatil olmasıyla ilgili karar aldık. Kadın kuaförleri, güzellik uzmanları meslek oda temsilcileri ile yaptığımız istişarelerde, onlar da salı günü olmasının daha uygun olacağını, kendilerinin de bu karara uyabileceklerini belirtti" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL PİLOT BÖLGE

Kararı İstanbul Valiliğine, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ve Ticaret Bakanlığı'na bildirdiklerini söyleyen Sönmez, "Geçen hafta İstanbul vali yardımcısı ile bu konuda bir toplantı yaptık ve olumlu geçti. Esnaf arkadaşlarımız, İstanbul Vali'mizden bu müjdeyi onaylamasını bekliyorlar. İstanbul'da pilot olarak başlatılacak çalışmanın tüm Türkiye'ye örnek olmasını bekliyoruz" dedi. (AA)

Öne Çıkanlar