İstanbul'da elektronik sigara operasyonu

İstanbul'da elektronik sigara operasyonu
İstanbul'un yedi ilçesinde 10 adrese yapılan operasyonda, yaklaşık 10 milyon değerinde kaçak elektronik sigara ele geçirildi.

Artı Gerçek - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih, Tuzla, Esenler, Zeytinburnu, Beşiktaş, Ümraniye ve Kadıköy'de depo ve iş yerine yapılan operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda piyasa değeri 9 milyon 961 bin 700 TL olan, 16 bin 346 adet kaçak elektronik sigara, elektronik sigara aparatı ve likiti ele geçirildi. Şüpheliler hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında, adli işlem başlatıldı.

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?

elektroniksigara.jpg

Son yıllarda yaygınlaşan elektronik sigara, bağımlılık yapan ve nikotin içeren bir sıvının ısıtılarak aerosol (Bir sıvı ya da katının gaz ortamında dağılması) üretmesiyle oluşuyor. Elektronik sigaraların pili, ısıtma sistemi ve sıvı tutan haznesi bulunuyor. Bu sıvının içinde farklı miktarlarda sıvı nikotin, propilen, glikol, gliserin, ve aromalı maddeler bulunuyor. Nikotin, akciğer hastalıklarına neden olan kimyasal diasetil, nikel, kalay, kurşun gibi zararlı maddeler içeriyor. Elektronik sigaranın birçok boyut ve şekli var. (DHA)

Öne Çıkanlar