İstanbul'da Filistin ve Rojava eylemi: En az 17 gözaltı

İstanbul'da Filistin ve Rojava eylemi: En az 17 gözaltı
Yayınlanma:
A+ A-
Çok sayıda siyasi parti ve kurumun “Filistin’den Rojava’ya halklar direniyor” şiarıyla gerçekleştirmek istediği eyleme müdahale eden polis, en az 17 kişiyi gözaltına aldı.

Artı Gerçek - İstanbul'da bir araya gelen çok sayıda siyasi parti ve kurumun, "Filistin'den Rojava'ya direnen halklar kazanacak" şiarıyla gerçekleştirmek istediği yürüyüş polis tarafından engellendi. Herhangi bir uyarıda bulunmadan kitleyi ablukaya alan polis, Sultangazi'de bulunan Şair Abay Lisesi önünde en az 17 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan isimlerin Vatan’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

'FİLİSTİNDE, ROJAVA'DA KATLEDİLEN HALKARIN YANINDAYIZ'

Gözaltı sonrası Sultangazi’de yürüyüş gerçekleştiren kimi partili ve çeşitli kurumdan isimler gözaltılara tepki göstererek, “Bir aydır Siyonist İsrail, Filistin halkını Gazze’de katlediyor. AKP-MHP saray iktidarı sözde Filistin halkının yanında olduğunu söyleyip, bugün Gazi’de Filistin halkıyla dayanışmak isteyen devrimcileri ve halkımızı gözaltına alarak aslında bu savaşta Siyonist İsrail’in tarafından olduğunu göstermiştir. Onların ki yalnızca timsah gözyaşlarıdır. Bizler devrimciler, sosyalistler Filistin’de, Rojava’da katledilen halkların yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Yürüyüş sırasında saldırıları alkışlarla protesto eden kitle sık sık, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Filistin halkı yalnız değildir” ve “Direnen halklar kazanacak” sloganları attı. (MA)

Öne Çıkanlar