İstanbul'da sağanak: Uçuşlar durdu

İstanbul'da sağanak: Uçuşlar durdu
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da başlayan yağışlı hava etkisini artırmaya başladı. Çekmeköy Metro İstasyonu'nu su bastı. Fatih'te bulunan Tarihi Kapalıçarşı'da ise rögarlar taştı. Yağışlar hava trafiğini de olumsuz etkiledi.

Artı Gerçek - İstanbul'da etkili olan kuvvetli yağışla birlikte bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Çekmeköy Metro İstasyonu'nun tavanından istasyona su akarken, Tarihi Kapalıçarşı'da da rögarlar taştı. Yağışın etkili olduğu Küçükçekmece'de ise bazı yolları su bastı.

UÇUŞLAR OLUMSUZ ETKİLENDİ

İstanbul'da etkili olan kuvvetli yağış hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. CB olarak adlandırılan Cumulonimbus bulutları nedeniyle İstanbul Havalimanı'na iniş yapmak isteyen uçaklar havada tur atarken, yakıt kritiğine giren uçaklar ise başka havalimanlarına yönlendirildi.

Meteorolojinin kuvvetli sağanak ve gök gürültü sağanak yağış uyarısının ardından İstanbul Havalimanı çevresinde etkili olan CB bulutları hava trafiğini olumsuz etkilemeye başladı. Elektrik yüklü bulutlar nedeniyle İstanbul Havalimanı'na iniş yapmak isteyen uçaklar havada tur atmak zorunda kalırken, kısa süreli rötarlar oluşmaya başladı. Bu arada tur atan uçaklarda oluşan yakıt kritiği durumunda olan uçaklar çevre havalimanlarına iniş yapmak zorunda kaldı.

Öne Çıkanlar