İstanbul’da Sırp çete lideri Zeljko Bojanic yakalandı

İstanbul’da Sırp çete lideri Zeljko Bojanic yakalandı
Avrupa'nın en çok aranan 45 suçlu listesinde yer alan Sırp çete lideri Zeljko Bojanic Sarıyer'de yakalandı. Bojanic, vatandaşı Rosto Mijonovik'i öldürmekle suçlanıyor.

Artı Gerçek - Interpol'ün kırmızı bülten ile aradığı sahte pasaportla Türkiye'ye girdiği belirtilen Sırp çete lideri Zeljko Bojanic cinayet şüphesiyle İstanbul’da gözaltına alındı.

'Boris' takma adını kullanan Bojanic, Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapmakla suçlanıyordu. Avrupa’nın en çok aranan 45 suçlu listesinde de yer alan Sırp asıllı Zeljko Bojanic’in adı, 2014-2015 yıllarında adı yasa dışı uyuşturucu ticareti ile anıldı.

Bojanic'in, Sırp uyruklu Rosto Mijonovik'i öldürmekle de suçlandığı öğrenildi. Sarıyer'deki ikametinde arama yapan polis ekipleri, cesedin evin bahçesine gömülmüş olabileceği şüphesi üzerine çalışma başlattı. Evinin bahçesi kazıldı. Gün boyu devam eden çalışmalarda maktulün izine ulaşılamadı.

ANDELEW BAHCHEW JORDAN ADINI KULLANMIŞ

Uyuşturucu baronunun Türkiye'ye, "Andelew Belchew Jordan" adıyla sahte pasaport ile giriş yaptığı belirlendi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar