İstanbul’da yeni vapur hatları: 1 Kasım’da seferler başlıyor

İstanbul’da yeni vapur hatları: 1 Kasım’da seferler başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Boğazı ve Haliç’te 7 yeni vapur hattı 1 Kasım itibariyle seferlere başlıyor. Ayrıca 1 Kasım'dan itibaren deniz hatlarına ya da deniz hatlarından yapılan tüm aktarmalar yüzde 50 indirimi olacak.

Artı Gerçek - Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç’te 7 yeni vapur hattı seferlerine başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geçen eylül ayında alınan; Kadıköy-Kasımpaşa-Fener-Sütlüce-Eyüp, Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Kasımpaşa-Sütlüce-Eyüp, Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada, Çengelköy-Kabataş, Bostancı-Caddebostan-Moda-Kadıköy-Kabataş, Avcılar-Bakırköy-Kadıköy, Avcılar-Bostancı arasında yeni vapur hatları 1 Kasım itibariyle seferlerine başlayacak.

AŞİYAN'A 2 HAT
İBB, 28 Ekim'de açılışı yapılan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Fünikülerine entegre olacak 2 hattı da hizmete aldı. 'Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu' ve 'Üsküdar-Aşiyan' deniz yolu hatları da 28 Ekim itibariyle yolcularını ağırlamaya başladı.

Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu ring hattında günde 36 sefer yapılacak ve toplam sefer süresi 15 dakika olacak. Aşiyan-Üsküdar hattında ise günlük 44 sefer yapılacak ve sefer süresi 25 dakika olacak. Ayrıca 1 Kasım'dan itibaren deniz hatlarına ya da deniz hatlarından yapılan tüm aktarmalar yüzde 50 indirimi olacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar