İstanbullulara kar uyarısı: 'Pazar evinizde oturun'

İstanbullulara kar uyarısı: 'Pazar evinizde oturun'
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye'nin birçok bölgesinde kar yağışı etkili olmaya başladı. İstanbul'da pazar günü yoğun kar yağışı bekleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen, "Pazar günü evinizde oturun" dedi.

Artı Gerçek - Kurak geçen ocak ayının ardından şubat ayıyla kar yağışları başladı. Türkiye’nin birçok bölgesinde etkisini sürdüren kar yağışı, pazar günü İstanbul'da da görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın kuzeydoğusu, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinden sonra Hatay çevreleri ile Adana ve Mersin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul'un yüksek bölgelerinde yer yer kar yağışı görülüyor. Özellikle İstanbul'da pazar günü itibariyle çok kar fırtınası bekleniyor. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabındaki açıklamasında İstanbulluları "Pazar günü evinizde oturun" diyerek uyardı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar