İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yeni salgın önlemleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yeni salgın önlemleri
'Yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara veriyoruz.'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte artan koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için yeni tedbirler aldıklarını duyurdu.

Yarından (18 Kasım) itibaren halka açık kültür, sanat ve spor etkinliklerine ara verdiklerini belirten Soyer, "Teleferik tesisleri, Doğal Yaşam Parkı, Grand Plaza’nın işlettiği tüm restoran ve kafeler, Meslek Fabrikası’nın kursları bir süre kapalı kalacak" dedi.

İzmirliler'e evden çıkmaması yönünde çağrı yapan Soyer, İzmir'de koronavirüs salgınına karşı alınan ek tedbirleri sosyal medya hesabından duyurdu. Soyer açıklamasında şu ifadelere ver verdi:

"Artan salgının önüne geçmek için ek önlemler alıyoruz. Yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara veriyoruz.

Teleferik tesisleri, Doğal Yaşam Parkı, Grand Plaza’nın işlettiği tüm restoran ve kafeler, Meslek Fabrikası’nın kursları bir süre kapalı kalacak.

İzmir'de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirliler'den rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın"

Öne Çıkanlar