Kağıthane'de silahlı çatışma: Yoldan geçen motokurye de öldü

Kağıthane'de silahlı çatışma: Yoldan geçen motokurye de öldü
Kağıthane'de, iki kişi cadde ortasında silahlı çatışmaya girdi, iki kişi öldü. Ölenlerden birinin yoldan geçen 20 yaşındaki motokurye Orhan Yıldız olduğu anlaşıldı.

Artı Gerçek - İstanbul'un Kağıthane ilçesinde, cadde ortasında çıkan silahlı çatışmada, iki kişi öldü, biri ağır iki kişi yaralandı.

Gürsel Mahallesi'nin 28 Nisan Caddesi üzerinde, dün akşam saat 21.00 sıralarında silah sesleri duyuldu.

İnşaat işleriyle uğraşan 30 yaşındaki Mehmet Ateş'in caddede yürürken karşılaştığı arkadaşı 38 yaşındaki Hakkı Y. ile önce tartıştığı ardından silahlı kavgaya tutuştuğu ortaya çıktı.

MOTOKURYENİN BAŞINA İSABET ETTİ

Mehmet Ateş ile Hakkı Y. ve kardeşi S.Y.’nin yaralandığı çatışmada seken kurşunlardan biri o sırada yoldan geçen motokurye 20 yaşındaki Orhan Yıldız’ın kafasına isabet etti.

Çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırılan yaralılardan Mehmet Ateş ile Orhan Yıldız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastanede tedavileri devam eden S.Y.’nin sağlık durumunun iyi olduğu, bacağından ve sırtından yaralanan Hakkı Y.’nin hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

olenler.jpg Orhan Yıldız (soldaki) ile Mehmet Ateş.

40 MERMİ KOVANI BULUNDU

Polisin çevrede yaptığı incelemede 40 boş mermi kovanı tespit edildi.

Yaşanan çatışmada ölenlerin yakını olduğunu belirten Ferman Solaçan, şunları anlattı:

'BİR ANLIK KAVGA İŞTE'

“Beraber oturup yemek yiyorlar. Aralarında hiçbir şey yokken tartışıyorlar. Bir anlık kavga işte ölüme neden oldu. Motorunda ölen 20 yaşlarındaki genç galibe kuryeydi, buradan geçiyordu. Kavgayla alakası olmayan bir gençti. Pisi pisine gitti.

Kavga da, Mehmet ile yaralı olan arkadaş arasında oluyor. Orhan’ın kavgayla alakası yok ama diğerlerinin var. Eskiden aralarında hiçbir şey yoktu."

'HEM AKRABA HEM ARKADAŞTILAR'

Mahalle sakinlerinden Can Yılmaz da şöyle konuştu:

“İki taraf akrabaydılar, hem de arkadaştılar. Bağırma seslerini duyduk. Cama çıktık, bağırma seslerinden yaklaşık 10-15 saniye sonra silah seslerini duymaya başladık. Silah seslerini duyunca olay yerine doğru koştum, olay zaten tam burada gerçekleşti. Olay yerine geldiğimde Orhan Yıldız yerde yatıyordu. Kafasına mermi isabet etmişti. Mehmet Ateş’i zaten direkt araca bindirip hastaneye gönderdik. Maalesef hastaneden kötü haberi aldık. Çok üzgünüz hepimiz. Onları vuran kişi de şurada yatıyordu. Onun durumu ağırdı. Hakkı Y. ise bacağından ve karnından vurulmuştu. Olay yerinde ölmemişti. Kimin kime ateş ettiğini bilmediğimiz için onu da araca bindirip hastaneye gönderdik." (DHA)

Öne Çıkanlar