Kardeşi tarafından öldürülen genç kadın 1 ay önce koruma kararı aldırmış

Kardeşi tarafından öldürülen genç kadın 1 ay önce koruma kararı aldırmış
Sanat Sokağı'nda katledilen Melek Aslan'ın 1 ay önce şiddet gördüğü eski erkek arkadaşı Orhan V. hakkında koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bugün öğle saatlerinde, erkek kardeşi Mustafa Aslan (20) tarafından ateşli silahla vurularak katledilen Melek Aslan’ın (24) şiddet gördüğü Orhan V. hakkında 1 ay önce uzaklaştırma kararı çıkarttığı ortaya çıktı.

Dicle Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan aynı zamanda KPSS’ye hazırlanan Aslan’ın ayrıldığı eski erkek arkadaşı Orhan V.’nin şiddetine maruz kaldığı ve Orhan V.’nin yaşadığı Sakarya’ya giderek Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde Orhan V. hakkında şikayette bulunduğu öğrenildi.

KORUMA VE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Orhan V.’nin tehditlerinin devam etmesi üzerine Aslan, bir ay önce Orhan V. hakkında suç duyurusunda bulunup, koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdı. Aslan’ı rahatsız etmeye devam eden Orhan V.’nin Aslan’ın ailesini aradığı ve bunun üzerine Aslan’ın kardeşi Mustafa Aslan’ın Adıyaman’dan Diyarbakır’a gelerek Aslan’ı katlettiği öğrenildi.

Mustafa Aslan tarafından Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı’nda bir bankta oturduğu sırada ateşli silahla katledilen Aslan’dan geriye kitapları ve çantası kaldı. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

Öne Çıkanlar