Kayyımdan yardımcısına rüşvet iddiaları: Kızıltepe Belediyesi'nde 'komisyon' adı altına 800 bin TL istendi

Kayyımdan yardımcısına rüşvet iddiaları: Kızıltepe Belediyesi'nde 'komisyon' adı altına 800 bin TL istendi
Yayınlanma:
A+ A-
Kızıltepe'de kayyımın ihalelerden pay aldığı yönündeki suç duyurusunun ardından kayyım yardımcısının da bir firmadan 800 bin TL rüşvet istediği iddia edildi. Valiliğin devreye girmesiyle belediyenin olayın üstünü kapattığı öne sürüldü.

Artı Gerçek - Mardin Kızıltepe Belediyesi'nin eski kayyımı Hüseyin Çam ile beraberinde çalıştığı bürokratlara dair rüşvet ve yolsuzluk iddialarına yeni birisi eklendi. Asi İnşaat yetkilisinin bir süre önce 'ihaleden pay aldı' suçlamasıyla Çam hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından ardından eski kayyım yönetiminin, P. isimli bir firmadan da yapılan işler karşılığında 'komisyon' adı altında rüşvet talep ettiği iddia edildi.

Kayyım Yardımcısı Mehmet K.'nin devreye girerek, parke ve inşaat işleri verilen P. isimli firmadan 'komisyon' adı altında 800 bin TL rüşvet istediği, P. isimli firmanın ise rüşvet ödemeyi kabul etmediği ve konuya dair 2021 yılında Mardin Valiliği’ne şikayette bulunduğu ileri sürüldü.

Valilik, bunun üzerine belediyeden iş yapılan firmaların bilgilerini talep etti. Ancak valiliğin talep yazısı Mehmet K.'nin önüne gitti. Mehmet K. ise, soruşturmanın üzerinin kapatılmasını sağladı.

Firma yetkilileri ile görüşmeler yapılarak, olayın üstünün kapatıldığı belirtildi. (MA)

Öne Çıkanlar