Kaz Dağları nöbeti 43’üncü gününde

Kaz Dağları nöbeti 43’üncü gününde
Kaz Dağları’nda kurulmak istenen altın madenine karşı bölge halkı tarafından başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti' 43’üncü gününe ulaştı.

Kanada merkezli Alamos Gold ve yerli taşeronu Doğu Biga Madencilik şirketi tarafından Kaz Dağları’nda kurulmak istenen altın madeni projesine karşı bölge sakinleri ve doğal yaşam savunucuları tarafından Kirazlı’da bulunan Balaban mevkiinde başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti', 43’üncü gününde devam ediyor. Eyleme, bugün yine çok sayıda kişi destek ziyaretinde bulundu.

'Her yer Kaz Dağları' ve 'Kaz Dağları biziz' pankartlarının asıldığı nöbet alanına gelen destekçiler, maden çalışmaları ve yol açtığı yıkım konusunda nöbet eylemcilerinden bilgiler aldı. Yine maden çalışmalarının durdurulması konusunda geliştirilebilecek yöntemler konusunda tartışmalar yürütüldü.

Sonrasında her gün yaptıkları gibi yine maden şantiyesinin kapısına kadar yürüyen eylemciler, attıkları 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' sloganları ile tepkilerini gösterdi. Eylemciler bir süre sonra yeniden nöbet alanına geri döndü. (M.A)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar