Kediyi kurtaran genç konuştu: Hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum

Kediyi kurtaran genç konuştu: Hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum
'Her insanın yapması gereken hareket.'

Ordu'da bir 'kahramanlık' örneği yaşandı. Bir kedi, içi fuel-oil dolu kuyuya düştü. Onu gören 19 yaşındaki Özgür Ege Şire, kuyuya girmeye cesaret etti ve kediyi kurtarmayı başardı. Kediyi kurtaran genç, "Her insanın yapması gereken hareket. Hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum" diye konuştu.

Ordu'da fuel-oil dolu kuyuya düşen kediyi kurtarmak isteyen genç az daha canından oluyordu. Olay, dün akşam Ünye ilçesi Burunucu Mahallesi'nde yaşandı. 19 yaşındaki Özgür Ege Şire, çamlık alanda geziyordu, bir kuyudan ses geldiğini fark etti.

Özgür Ege Şire, kuyunun yanına gittiğinde içindeki kediyi gördü, hızla kıyafetleriyle yakıt dolu kuyuya girdi ve kediyi dışarı çıkarmayı başardı.

ÇEVREDEKİLER VE BEKÇİLER YETİŞTİ

Kedinin hayatını kurtaran genç, çevrede yaşayanlar ve bekçilerin yardımıyla kuyudan çıktı.

Sağlık ekiplerine haber verildi. Genç, ambulansa alındığında üzeri fuel-oil nedeniyle simsiyahtı. Hızla hastaneye kaldırılan genç üzerini kaplayan yakıttan arındırıldı.

Gencin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kuyunun bulunduğu bölge ise güvenlik çemberine alındı.

"HER İNSANIN YAPMASI GEREKEN HAREKET''

Olay anını anlatan Özgür Ege Şire, "Yaptığım tamamen insanlık adına yapılan bir şeydi. Herkesin yapacağı hareketin olması gerekmektedir. Ben yaşanan olayda onların içerisinde hayvan sevgisinin aşılanmasını istiyorum. Toplumumuzda böyle haberlerin çıkmasından ziyade vicdanlı olmasının daha güzel olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar