Kendilerini yaraladığını iddia ettikleri genci işkenceyle öldürdüler

Kendilerini yaraladığını iddia ettikleri genci işkenceyle öldürdüler
Adana'da, kendilerini yaraladığını iddia ettikleri Efe Beytekin'i silah zoruyla kaçırıp dört saat boyunca dövdüler. Dört saatin boyunca işkence göre Beytekin ameliyat alındıktan sonra öldü. Olayla ilgili altı kişi tutuklandı.

Artı Gerçek - Adana'nın Seyhan ilçesi Koza Mahallesi’nde 14 Kasım gecesi evlerinden çıkan Şahin ve Musa Koç kardeşler, sokakta kimliği belirsiz bir kişinin av tüfekli saldırısına uğradı. Silahtan çıkan saçmalarla kolundan yaralanan Şahin Koç ile sırtından yaralanan kardeşi Musa Koç, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

DHA'nın haberine göre iki yeğenini yanına alan Şahin Koç, kaldığı yaşadığı evin yerini öğrendiği Efe Beytekin'i silahla tehdit ederek kendi evlerinin deposuna götürdü.

DÖRT SAAT BOYUNCA İŞKENCE YAPTILAR

Şüpheliler Şahin Koç, kardeşleri Mehmet ve Musa Koç ile yeğenleri M.K. ve Mert Palabıyık, iddiaya göre, sandalyeye oturttukları Efe Beytekin’i sopa, su hortumu, tekme ve yumrukla dövdüler. Daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, silahlı yaralama olayına karışan bir şüpheliyi polise teslim edecekleri ihbarında bulundular.

Yaklaşık dört saat süren işkencenin ardından fenalaşan Beytekin'in kendine gelmemesi üzerine şüpheliler bu kez ambulans talebinde bulundu. Ağır yaralanan ve ameliyata alınan Efe Beytekin’in kırılan kaburgalarının akciğerine battığı ve beyin kanaması geçirdiği saptandı. Sırtında ve bacaklarında da kırıklar oluşan Beytekin, yaklaşık bir saat sonra öldü.

Olayla ilgili çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Efe Beytekin’i kaçırıp, dövdüğü belirlenen altı şüpheli ile saklanmalarına yardımcı olan Yunus G., Mahmut G. ve Hacı Ç., ile işkence sırasında evde bulunan Elif K. ve Esma K.'yi adreslerine düzenlenen operasyonla yakaladı. Evin deposunda inceleme yapan ekipler, olayda kullanılan sopayı ele geçirdi. Ekipler, deponun da temizlendiğini belirledi.

ALTI TUTUKLAMA

Gözaltına alınan şüphelilerden M.K. ile Mert Palabıyık, Beytekin’i dövdüklerini itiraf etti. Diğer şüpheliler ise olayla ilgilerinin bulunmadığını öne sürdü Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Şahin, Mehmet ve Musa Koç kardeşler ile yeğenleri M.K., Mert Palabıyık ve arkadaşı Ahmet Serkan Ceylan, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler ise ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. (DHA)

Öne Çıkanlar