Kendisini Başak Demirtaş olarak tanıtıp cezaevini arayan kadın özür diledi, Demirtaş ailesi davadan çekildi

Kendisini Başak Demirtaş olarak tanıtıp cezaevini arayan kadın özür diledi, Demirtaş ailesi davadan çekildi
Kendisini Başak Demirtaş olarak tanıtıp Selahattin Demirtaş'ın kaldığı Edirne Cezaevi’ni arayan ve kızıyla birlikte kaza geçirdiklerini söyleyen kadın özür diledi. Demirtaş ailesi bunun üzerine davadan çekildi.

Artı Gerçek - Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bulunduğu Edirne Cezaevi’ni 31 Ekim 2022’de arayıp kendisi Başak Demirtaş olarak tanıtarak, Diyarbakır çıkışında trafik kazası geçirdiklerini ve büyük kızının ağır yaralandığını söyleyen Ş. P., yargılandığı davada özür beyanı sununca Demirtaş ailesi devadan feragat etti.

Medyascope'dan Ferit Aslan'ın haberine göre; Demirtaş çiftinin avukatlarının başvurusu üzerine hakkında manevi tazminat davası açılan Ş. P., mahkemeye sunduğu dilekçesinde şöyle dedi:

“Sayın Selahattin Demirtaş, Sayın Başak Demirtaş ve kıymetli ailesinden en içten hislerimle özür ve af diliyor, verilmiş olan manevi kaybın acısını yüreğimin en mutena köşesinde paylaşıyor, hakkımda açılmış olan manevi tazminat davasının geri çekilmesini talep ediyor ve en derin saygılarımı arz ediyorum.”

Başak Demirtaş ile Selahattin Demirtaş, davalı Ş.P.’nin özür beyanını kabul ederek herhangi bir talepleri olmadan davadan çekildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar