Kerem Kınık’ın kızı da Yeşilay'da uzman yardımcısı çıktı

Kerem Kınık’ın kızı da Yeşilay'da uzman yardımcısı çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın kızı Fatıma Zehra Kınık’ın, Yeşilay’da 10 ay önce ‘uzman yardımcısı’ olarak göreve başladığı ortaya çıktı. Kınık’ın oğlunun da Genç Kızılay’da genel başkan yardımcısı olup TRT’de çalıştığı kamuoyuna yansımıştı.

Artı Gerçek - Maraş depremlerinin ardından 2 bin 50 çadırı afet bölgesine göndermek yerine Ahbap’a 46 milyon liraya sattığı ortaya çıkan Kızılay’ın başkanı Kerem Kınık, çocuklarının yaptığı görevler nedeniyle de eleştiriliyor.

Kınık’ın 30 yaşındaki oğlu Muhammed Furkan Kınık’ın Genç Kızılay’da genel başkan yardımcısı olduğu bir süre önce kamuoyuna yansımıştı. Muhammed Furkan Kınık, sekiz genel başkan yardımcısı içinde herhangi bir birim başkanlığı bulunmayan tek isim olarak bu görevini sürdürüyor. Linkedin hesabında yer alan bilgiye göre Kınık ayrıca, ‘TRT Dijital Platform Kanal Koordinatörlüğü’ unvanına sahip.

BirGün'ün haberine göre, Kerem Kınık’ın bir diğer çocuğu Fatıma Zehra Kınık da, Yeşilay kadrosunda yer alıyor. Buna göre Fatıma Zehra Kınık, Yeşilay’da Haziran 2022’den bu yana ‘uzman yardımcısı’ olarak görev yapıyor.

zehra-kinik.jpg

Muhammed Furkan Kınık ve Fatıma Zehra Kınık’ın özgeçmişlerinde, yaklaşık 10 yıl faaliyette bulunduktan sonra 2020’de kapatılan Şehir Üniversitesi’nde eğitim aldıkları görülüyor. Muhammed Furkan Kınık endüstri mühendisliği, Fatıma Zehra Kınık ise psikoloji bölümünden mezun olmuş. Fatıma Zehra Kınık, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar