Kılıçdaroğlu: Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum

Kılıçdaroğlu: Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum
Yayınlanma:
A+ A-
İngiltere'de çok sayıda yatırım grubuyla görüşmeler yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, yayınladığı son videoda 'Temiz, teknolojik ve iklim dostu parayı Türkiye’ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteyi hızla temizleyeceğiz' dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere'nin başkenti Londra'daki ziyaretlerine devam ediyor. Çeşitli fon grubu ve yatırımcılarla görüşen Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulundu. CHP lideri, paylaşımında “Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

'14 DEVASA FON İLE TOPLANTI YAPTIK, MAFYAYI TEMİZLEYECEĞİZ'

Kılıçdaroğlu, İngiltere'de neler yaptığını şöyle açıkladı:

* “Bu sabah Londra'dan halihazırda dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makina öğrenimi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimcileri destekliyorlar.

* Temiz, teknolojik ve iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye'ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteyi hızla temizleyeceğiz. Ülkemize temiz yatırımları çekerek halkımıza nefes aldıracağız. Hiç kimse merak etmesin, çok ama gerçekten de çok güçlü geliyoruz.”

'GÖRÜŞTÜKLERİM ARASINDA TEFECİ YOK, HELE UYUŞTURUCU BARONLARI HİÇ YOK'

“Dünyada 342 milyar dolardan fazla bir yatırımı olan fonla görüşeceğim” diyen Kılıçdaroğlu bir kez daha gençlere seslenerek şöyle dedi:

“Gençler, sözüm var size, temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Evet size getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok. Borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak.”

KILIÇDAROĞLU'NUN SONRAKİ DURAĞI LONDRA BÜYÜKELÇİLİĞİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün sabah saatlerinde Fon Grubu toplantısına katıldı. Royal College of Art UK'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Tech Nation ve Public IO yöneticileriyle toplantılar gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği'ni ziyaret etmesi bekleniyor. Ardından yatırım görüşmelerine devam edecek Kılıçdaroğlu, Tech UK ve Yatırım Fonu toplantısına katılacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar