Kılıçdaroğlu beş kuruşluk dava açmıştı: Soylu avukatına 'FETÖ'cü' dedi

Kılıçdaroğlu beş kuruşluk dava açmıştı: Soylu avukatına 'FETÖ'cü' dedi
Yayınlanma:
A+ A-
Kılıçdaroğlu, Meclis bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanı Soylu'yu eleştirmişti. Kılıçadaroğlu, Soylu'nun kendisine yönelik 'şerefsiz' sözü için beş kuruşluk dava açtı. Soylu Kılıçdaroğlu'nun bu kez de avukatını 'FETÖ'cü' diye suçladı.

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında, kendisi için kullandığı "İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" sözü için 5 kuruş tazminat talebiyle dava açtı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in davayı sosyal medya hesabından duyurması üzerine Soylu, "yeni tetikçisi FETÖ’cü avukata nasıl teslim oldu" ifadelerini kullandı.

Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada Soylu hakkında uyuşturucu ticareti ile ilgili olarak ağır suçlamalar yönelten Kılıçdaroğlu, Soylu'nun Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda kullandığı ifadeleri yargıya taşıdı. Kılıçdaroğlu, Soylu'nun yaptığı paylaşımda "Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete "Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor" iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" ifadelerini kullanması üzerine avukatına dava açma talimat verdi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Soylu hakkında açılan davayı sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

"Şerefsiz" hakaret sözünü yönelten Süleyman Soylu hakkında (ederi dikkate alınarak) 5 Kuruşluk manevi tazminat davası açtık! Bu müptezelden, alışkanlık haline getirdiği ahlaksızlığın hesabını soracağız!"

Soylu ise, avukat Celal Çelik'in bu paylaşımını alıntıladığı tweetinde şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu Zavallı bir adam. Belediye başkanlarının korkusundan, Akşener'in çalımlarından sıyrılmak gündem değiştirmek için avaneleriyle iftira/hakaret ediyor ettiriyor. Peki yeni tetikçisi FETÖ’cü avukata nasıl teslim oldu Cevap: Kaset kumpası sonrası “Elektronik Kelepçe.”

Öne Çıkanlar