Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İftiralarını ispat etmezse şerefsizdir

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: İftiralarını ispat etmezse şerefsizdir
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de bütçe görüşmelerinde kendisine yönelik ileri sürdüğü iddialara cevap verdi.

Artı Gerçek- TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki sözlerine cevap gecikmedi. Soylu, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sözlerini 'iftira' ve 'dedikodu' olarak niteleyerek, "İftiralarını ispat etmezse şerefsizdir" ifadelerini kullandı.

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler, bugün TBMM Genel Kurulu'nda başladı.

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde konuşan Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Soylu'ya yönelik, "Soylu'nun Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? İddianameden çıkarılan sanıkların Soylu'nun oğlu ile ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti, Soylu'nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı? Soylu'nun Türkiye'den gönderdik dediği Sırp uyuşturucu lideri, faaliyetleri yürüttü? Kolombiya'da yakalanan 5 ton kokainin sahibi kim?" sorularını yöneltti.

Soylu da Twitter hesabından Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin olarak benzer ifadelerle şu açıklamayı yaptı:

"Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete "Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor" iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde de, "'Türkiye cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapıyor" demiş; Bakan Soylu, iftirasını ispat etmezse şerefsizdir yanıtı gelmişti.

Öne Çıkanlar