Kılıçdaroğlu, kendisine 'Aday olma' diyen gençle buluştu

Yayınlanma:
A+ A-
Kemal Kılıçdaroğlu'nu "aday olma" diye protesto ettikten sonra çevredekiler tarafından engellenen lise öğrencisi, Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı. Liseli, "Bana yapılan müdahaleyi kesinlikle desteklemediğini anlattı" dedi.

Artı Gerçek - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik Festivalinde kendisini “Aday olma” diye protesto eden lise öğrencisi Ömer Faruk Berber’le buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde ‘Geleceği Kur’ başlığıyla düzenlenen Gençlik Festivali’nde bir genç tarafından protesto edildi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, kendisini protesto eden lise öğrencisi Ömer Faruk Berber’le ile bir araya geldi. Buluşmaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik de katıldı.

'MÜDAHALEYİ KESİNLİKLE DESTEKLEMEDİĞİNİ ANLATTI'

Görüşme sonrasında Ömer Faruk Berber şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanla bugün yaptığım hareketin sonuçlarını ve nasıl olması gerektiğini konuştuk. Kendisi aslında olumlu yaklaştı, herkesin fikirlerine saygı duyulması gerektiğini belirtti bana ve orada bana yapılan müdahaleyi kesinlikle desteklemediğini anlattı.

Yani aslında bu şekilde yapmamam lazımdı, düşüncemi daha etik yollarla iletebilirdim, ulaştırabilirdim istediğim kesime. Kendisi ile bir hatıra fotoğrafı çekindik; şakalaştık, güldük. Güzel bir vedaydı. Artık düşünebilirim bunu.”

Gazeteci Özlem Gürses de görüşmenin detaylarını Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu ile Ömer Faruk Berber'in bir otelde buluştuklarını aktaran Gürses, "Gencin adı Ömer Faruk Berber, Yalova’dan bir lise öğrencisi, CHP Yalova Gençlik otobüsüyle gelmiş buluşmaya. Parti üyesi değil, sadece izlemek istemiş" dedi. Gürses, şunları söyledi:

"Kemal bey sahneye çıktığında da ‘ya kazanamazsa’ diye endişesini dile getirmek istemiş… bu genç bağırınca yanındaki CHP’li gençler tepki göstermiş, ağzını kapatmaya çalışmışlardı. Medyascope kanalı görüntüyü çekip paylaşınca olay büyüdü. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat bu genç arkadaşımıza ulaştı. ‘Senin iradene fikrine saygı duyuyoruz’ dedi… Genç tıpkı geldiği gibi CHP otobüsüyle geri dönüyormuş. Ömer Faruk Berber kendisine ulaşılmasının ardından Yalova otobüsünden indi, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek üzere geri döndü… Canan Kaftancıoğlu ve Tuncay Özkan'ın da bulunduğu görüşme gayet sıcak ve samimi geçmiş."

Berber, "Görüşmemiz oldukça verimli geçti. Ben gerçekten çok iyi tepkiler aldım, bana çok iyi davrandılar. Biraz eğitim hakkında konuştuk kendisiyle, güzel bir konuşma geçirdik" dedi.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar