Kılıçdaroğlu ve Fuat Oktay madenci cenazesinde birlikte saf tuttu

Kılıçdaroğlu ve Fuat Oktay madenci cenazesinde birlikte saf tuttu
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, maden faciasında ölen işçilerden Rıdvan Acet’in cenazesine birlikte katıldı. Namaz öncesinde imam Fuat Oktay'a mikrofon uzattı.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Amasra’nın Kazpınarı köyünde defnedilen madenci Rıdvan Acet’in cenazesine katıldı.

Kılıçdaroğlu ve Oktay, Acet’in evine gelerek yakınlarına baş sağlığı diledikten sonra cenaze namazında yan yana saf tuttu.

İMAM, FUAT OKTAY'A MiKROFON UZATTI

Namazı kıldıran imam “Bakanımız cenaze namazı öncesinde birkaç cümle söylemek ister” diyerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a mikrofonu uzattı. Oktay'ın, “Namazı kılalım” demesi üzerine ve cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının ardından konuşan Oktay, “Çok elim bir kaza yaşadık. Yüreğimiz yandı Türkiye’nin yüreği yandı. Acımız çok taze. Allah kaybettiğimiz tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Biliyoruz ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz devlet olarak sonuna kadar bu kardeşlerimizin, eşlerinin, çocuklarının yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız da biraz önce açıklamalarını zaten yaptı. Allah rahmet eylesin” dedi. Oktay’ın bu sözlerinin ardından madenci Acet’in cenazesi mezarlığa defnedilmek üzere omuzlarda götürüldü.

ekran-goruntusu-2022-10-15-183729.jpg

KILIÇDAROĞLU: ÖFKE DOLUYUM, HAYAT TÜRKİYE'DE BU KADAR UCUZ MU?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, cenazeye katıldıktan sonra patlamanın yaşandığı maden sahasına geldi. “Gerçekten öfke doluyum, gerçekten üzgünüm” diyen CHP lideri şöyle konuştu:

“Ben bir yılbaşı gecesini maden işçilerinin çalışma şartlarını görmek için yerin yüzlerce metre altında onlarla bir araya geldim. Bu insanların can güvenliğini sağlamak bizim görevimizdir. Hangi çağda yaşıyoruz? Neden bu maden kazaları, kitle ölümleri Türkiye’de oluyor? Başka ülkelerde maden çıkarılmıyor mu? Önlem alacağız diyorlar. 20 yıldır neredesiniz ya? Bu ailelere kim hesap verecek? Hayat Türkiye’de bu kadar ucuz mu?” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar