Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına talimat: ‘Kurultay’da kavga, gürültü olmasın, bayram havasında geçsin’

Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına talimat: ‘Kurultay’da kavga, gürültü olmasın, bayram havasında geçsin’
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay öncesi son MYK toplantısında A Takımına, kurultayda gerginlik olmaması ve bayram havasında geçmesi için talimat verdi.

Burcu Turan


ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultay öncesi son Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını yaptı.

Artı Gerçek’in edindiği bilgiye göre; Kılıçdaroğlu MYK üyelerine kurultayda kavga gürültü olmaması için talimat verdi. Fiziki ve sözlü gerginlik olmaması yönünde uyardı. “Bayram havasında geçsin” dedi.

CHP lideri kurultayda yapacağı konuşmayla ilgili de A takımından önerilerini sunmalarını istedi.

KURULTAYIN TEMASI BİRLİK VE BERABERLİK OLACAK

Kurultay temasının ve sloganının belirlendiğini ifade eden CHP’li kurmaylar bunun henüz açıklanmayacağını söyledi. Ancak kulislere göre; kurultayın teması birlik ve yenilenme olacak.

Geçen haftaki MYK’de tedirgin olduğu ileri sürülen Kılıçdaroğlu’nun bu haftaki MYK’de oldukça rahat olduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu, son MYK toplantısında kurmaylarına bir teşekkür veya veda konuşması yapmadı.

İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ

MYK’de ele alınan konulardan birinin ise İsveç’in NATO üyeliği oldu. CHP’nin bu konuya evet demesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre; Kurultay öncesinde perşembe günü Kılıçdaroğlu, il başkanlarıyla parti genel merkezinde bir araya gelecek.

Cuma günü ise il temsilcileriyle yine kurultay üzerine bir toplantı yapması bekleniyor.

İMAMOĞLU’NUN DİVAN BAŞKANLIĞI

Kılıçdaroğlu’nun kurultayda divan başkanlığı için istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teklif götürmesi ve İmamoğlu’nun da bu teklifi kabul etmesi ise, CHP kulislerinde genel başkanın çok akıllıca hareket ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Kılıçdaroğlu’nun Özgür Özel’in itiraz edemeyeceği bir aday tercih ettiği belirtiliyor. Zira divan başkanlığı yarışı olunca seçimin kafadan kaybedileceği ifade ediliyor.

PM LİSTESİ GENÇLERDEN OLUŞACAK

Öte yandan, genel merkezin yeni Parti Meclisi (PM)’nin çok genç bir liste olacağı ifade ediliyor. PM’de kadın hareketini heyecanlandıracak isimler de yer alacak. PM listesinde örgütlerin kanaatine geniş yer verilecek. (ARTI GERÇEK)

Öne Çıkanlar