Kılıçdaroğlu'ndan 'tarikatta çocuk istismarı' tepkisi: Buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir

Kılıçdaroğlu'ndan 'tarikatta çocuk istismarı' tepkisi: Buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını altı yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir!" dedi.

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ ilişkin, "Hak ettiğinizi bulacaksınız" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, altı yaşındaki çocuğun ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. 2018 yılında yaptığı "'6 yaşındaki çocukla evlenilebilir' diye fetva veren ve bu fetvayı verenleri destekleyen iktidara oy vermek, evlatlarımızı karanlık bir geleceğe mahkum etmek demektir. Çocuklarımız için, gelin Türkiye'yi birlikte aydınlığa çıkaralım!" ifadelerini kullandığı paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, "6 yaşında çocuk! Bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir! Şerefsiz ve haysiyetsiz muamelesi de görecektir! Hak ettiğinizi bulacaksınız!" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar