Kıyı Ege Belediye Birliği'nin yeni başkanı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras oldu

Kıyı Ege Belediye Birliği'nin yeni başkanı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras oldu
Kıyı Ege Belediyeler Birliği başkanlığına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras seçildi. Başkan vekilleri ise Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit oldu.

Artı Gerçek - Kıyı Ege Belediyeler Birliği Mayıs ayı olağan toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda birliğin yeni başkanı olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras seçilirken başkan vekilleri ise Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit oldu.

Kıyı Ege Belediye Birliği Başkanı seçilen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıda yaptığı konuşmada yeni bir vizyonla birliğe üye belediyelerin sorunlarına çözüm bulmak, hizmet kalitesini arttırmak, dayanışma içerisinde hareket etmek için göreve talip olduğunu söyledi. Aras, şunları söyledi:

"Biz iletişimi sıcak tutacağız. Çaycuma Belediye'mize de gideceğiz, Çatak Belediye'mize de gideceğiz. Yani bütün belediyelerimizi dediğim gibi eşit şekilde görüyoruz. Görev alan arkadaşlarımız, yönetimde veya encümende özellikle kararların alınması aşamasında daha çok iletişimde olacağı için daha yakın olmak durumunda. Hep beraber yeni dönemi bir görelim, başlatalım. Daha sonra iki yıl sonra tekrar bu seçimler yenilenecek. İki yıl sonra yeniden koyduğumuz hedeflere doğru giderken bakarız, aksayan yönler varsa düzeltiriz. Yeni katılmak isteyen varsa alırız. Yeni üyeleri zaten bugünden itibaren çalışmaya başlayacağız. Şu anda 106 üyemiz vardı ki bugün aldığımız kararla 108'e çıktı. Bundan sonra üye sayımızı da ciddi bir şekilde arttırarak gücümüzü katlıyacağız. Hedeflerimiz büyük. O yüzden sizlerin desteğini de yine bu yolculukta bekliyorum." (ANKA)

Öne Çıkanlar