Kızılay Başkanı Kınık: Ortaya böyle bir başarı konulmuşken, istifa etmem

Kızılay Başkanı Kınık: Ortaya böyle bir başarı konulmuşken, istifa etmem
Ahbap'a çadır satışı nedeniyle eleştirilen Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "istifa edecek misiniz?" sorusuna "Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem" yanıtını verdi. Kınık, çadır satışını da maliyet gerekçesiyle savundu.

Artı Gerçek - Depremzedelere dağıtılmak üzere Ahbap'a çadır ve gıda sattığı ortaya çıkan ve bu nedenle eleştirilerin hedefinde olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a konuştu. Kınık, "istifa edecek misiniz" sorusuna "Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem" yanıtını verdi.

Kızılay'ın maliyetleri karşılamak için çadır satmak zorunda olduğunu söyleyen Kınık konuyla ilgili şunları söyledi:

'ÜRETİMİN MALİYETİ VAR, KARŞILAMAK ZORUNDAYIZ'

“Kızılay’a bağlı ve derneğin de satın aldığı şirket, çadır satmak zorunda. Çadır üretiminin bir maliyeti var. Bu maliyeti karşılamak zorundayız. Biz bir derneğiz. Aksi halde kamu zararı olur. Derneğin satın aldığı çadırların parası ile de yeni çadırlar üretiliyor. Kızılay Çadır ve Tekstil şu an tam kapasite çalışarak günde yaklaşık bin çadır üretiyor ve üretilen her çadır AFAD’a gidiyor. Şu an depolarımızda sıfır çadır var." (KAYNAK)

Öne Çıkanlar