Kızılay Başkanı'ndan Haluk Levent'e yanıt: Ticari ilişki Kızılay Cemiyeti ile değil iştirakle yapıldı'

Kızılay Başkanı'ndan Haluk Levent'e yanıt: Ticari ilişki Kızılay Cemiyeti ile değil iştirakle yapıldı'
Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Ahbap kurucusu Haluk Levent'in Kızılay'dan gıda satın aldıklarına dair açıklaması ile ilgili konuştu. Satışı doğrulayan Kınık, ticari ilişkinin Kızılay Cemiyeti ile değil Kızılay iştiraki olan şirket ile yapıldığını söyledi.

Artı Gerçek - 6 Şubat'taki Maraş depremlerinin ardından Ahbap'a çadır ve gıda satışı ile ilgili Kızılay başkanı Kerem Kınık'tan yani açıklama geldi. Ahbap kurucusu Haluk Levent'in, Kızılay'dan gıda satın alındığına dair sosyal medya paylaşımını alıntılayan Kınık, "Ahbap ile tesis edilen ilişki Kızılay Cemiyeti ile değil iştirak olan Kızılay Lojistik Şirketi ile geliştirildi" dedi.

Kınık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kızılay Cemiyeti kendisine gelen bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta ve kesinlikle satmamaktadır" dedi.

Kınık'ın sosyal medyada yaptığı açıklamalar şöyle:

"Kızılay Cemiyeti kendisine gelen BAĞIŞLARI ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır, kesinlikle SATMAMAKTADIR Basında yeralan konu Kızılay’a sürdürülebilir gelir üreten insani yardım afet alanında uzmanlaşmış şirketlerimizin faaliyetleridir.

Kızılay Lojistik AŞ Afet, İnsani Yardım, Sağlık, Savaş Lojistiğinde uzmanlaşmış uluslararası humaniter sektörün en büyük lojistik firmalarından biridir ve gelirlerinin tamamını insani yardım amaçlı Kızılay Cemiyetine aktarmaktadır.

Zor zamanlarda, zor bölgelere, yüksek kapasite ile uluslararası kalite standartlarında tedarik zinciri kurarak destek veren Kızılay Lojistik şirketimiz Hazır Gıda, Kuru Gıda, Hijyen Setleri, Mutfak Setleri gibi insani yardım malzemelerini BM, STK vb’lerine tedarik etmektedir.

Kızılay Lojistik bu hizmetleri uzmanlaşmış bir şirket olarak gerçekleştirmekte ve sektöre değer katarken Kızılay Cemiyetine de gelir üretmektedir. Kesinlikle KIZILAYA TESLİM EDİLEN BAĞIŞLAR SATILMAMAKTADIR. Bağışlar doğrudan vatandaşlarımıza ücretsiz ulaştırılmaktadır.

AHBAP ile tesis edilen ticari ilişki de Kızılay Cemiyeti ile değil Kızılay iştiraki olan Kızılay Lojistik Şirketi ile geliştirilmiştir. En zor zamanlarda vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenilir gıda temini konusunda uzmanlaşmış kapasitesi ile hizmet verilmeye devam edilmektedir"

HALUK LEVETN GIDA ALDIKLARINI SÖÖYLEMİŞTİ

Haluk levent bu sabah katıldığı Fox Tv yayınında, Kızılay'dan gıda satın aldıklarını söylemiş ardından da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda "Kızılay kurumunun alt iştiraki olan Kızılay Lojistik A.Ş den 30 bin adet 4 kişilik bir ailenin 3 öğünlük yemeğini karşılayan ve 1 yıl bozulmayan gıda satın aldık." demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar