Erdoğan: Sınır ötesi operasyonlarımız devam edecek

Erdoğan: Sınır ötesi operasyonlarımız devam edecek
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan, yıkıcı depremlerin merkez üssü Maraş'ta iftar programına katıldı. İftarın ardından açıklama yapan Erdoğan, Millet İttifakı - HDP görüşmesini "bölücülerle görüşmek" olarak lanse etti, sınır ötesi operasyonların devam edeceğini söyledi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maraş'ta iftar programına katıldı. Programda muhalefete çatan Erdoğan, HDP'yi ise bölücülükle suçladı. Erdoğan, HDP'yi hedef alarak "Ana muhalefetteki ve yanındakiler bunlarla aynı masaya oturup hala ülkemizin geleceğini karartma gayelerini 14 Mayıs'ta hep birlikte boşa çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bugün Maraş'taydı. Maraş ziyaretinin akşam saatlerinde iftar programına katılan Erdoğan, Sütçü İmam Üniversitesi Karaca Kampüsü'nde bulunan konteyner kentte depremzedelerle birlikte orucunu açtı. Erdoğan'a ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Erdoğan'ın iftar programının ardından yaptığı açıklamaların bir kısmı şöyle:

"Ramazan ayı boyunca belediyelerimizin etkinliklerini deprem bölgesine kaydırma kararı aldık.

'SINIR ÖTESİ OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK'

Bugüne kadar şehit yakınlarına mahçup olacak hiçbir adım atmadık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki vatandaşlarımız bölücü terör örgütünün yıkıcı hareketlerine karşı onların baskısından kurtuldukça bölgede sükunet yeniden tesis edildi. Sınır ötesi harekatlarımız sayesinde bölücü terör örgütünü Suriye ve Irak'ta kıpırdayamaz hale getirdik. Son terörist ülkemiz ve milletimiz için tehdit unsuru olmaktan çıkarılana dek operasyonlarımız devam edecektir.

Bu alçaklara destek verenlerin sırtlarını sıvazlayanların onları silahla boğanların kirli hesaplarını da bozacağız. Türkiye'yi terörle dize getirme Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimlerini boşa çıkaracağız. Siyaset sahnesinde yaşanan utanç verici pazarlıkların yaralarınızı yeniden kanattığını biliyorum.

HDP'Yİ HEDEF ALDI

Ana muhalefetteki ve yanındakiler bunlarla aynı masaya oturup aynı masa etrafında hala ülkemizin geleceğini karartma gayelerini 14 Mayıs'ta hep birlikte boşa çıkaracağız. Bu kabul edilemez görüntülerin ülke ve millet düşmanlarına nasıl cesaret verdiğini hep birlikte takip ediyoruz. Bölücü örgütün uzantılarının kapısında nöbet tutması, Edirne'de nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklenmesin. Türkiye bu oyunları bozacak güce sahiptir. Yeter ki biz birliğimize kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım.

KALICI KONUTLAR

Maraş'ta yaşanan her bir vatandaşımız 56 belediyemize emanettir.

Kalıcı konutların inşasına başlıyoruz. Maraş'ın çeşitli ilçelerinde temel atma törenleri gerçekleştirdik. Maraş'ta tek kalemde toplam 7 bin 353 konut ve 620 köy evinin temelini attık. 1 yıl içerisinde bunları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şehirleri yeniden ayağa kaldırmadan bize durmak yok." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar