Meteoroloji'den 11 il için sarı kodlu uyarı: Sağanak, yıldırım, dolu, rüzgar, hortum... Hepsi birden geliyor

Meteoroloji'den 11 il için sarı kodlu uyarı: Sağanak, yıldırım, dolu, rüzgar, hortum... Hepsi birden geliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Meteoroloji, 11 il için sarı kodlu uyarıda bulundu. Açıklamada, kuvvetli sağanak nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum riskine dikkat çekildi.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Trakya (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli), İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ile İzmir ve Manisa çevreleri için uyarıda bulundu. Yapılan uyarıda yarın yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Açıklamada sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ile Ege kıyılarında hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz (Çorum hariç), Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, İzmir, Aydın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Giresun ve Erzurum çevreleri ile Ankara'nın doğu, Hatay'ın kıyı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar