Modacı Barbaros Şansal tahliye edildi

Modacı Barbaros Şansal tahliye edildi
Polis nezaretindeyken havalimanında öfkeli bir grup tarafından darp edilen ve ardından da tutuklanıp cezaevine gönderilen modacı Barbaros Şansal tahliye...

Polis nezaretindeyken havalimanında öfkeli bir grup tarafından darp edilen ve ardından da tutuklanıp cezaevine gönderilen modacı Barbaros Şansal tahliye edildi.

GÜNCEL– "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" suçundan iddiasıyla hakkında 3 yıl hapis cezası istenen ünlü modacı Barbaros Şansal tahliye edildi.
Sözcü'nün haberine göre, ünlü modacı Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sınırdışı edildikten sonra gözaltına alındı ve nöbetçi hakimlikçe 3 Ocak’ta tutuklandı. Şansal hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak tahliye taleplerine rağmen Şansal’ın tutukluluğunun devam etmesi üzerine avukatı Efkan Bolaç, müvekkilinin tahliye edilmesi için itirazda bulundu. İtirazı İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirdi. Mahkeme bugün verdiği kararda, itirazı kabul ederek Şansal’ın tahliyesine hükmetti. Mahkeme, Şansal hakkında yurtdışına da çıkış yasağı konulmasına karar verdi.
Kararı, Şansal’ın avukatı Efkan Bolaç sosyal medya hesabında açıkladı. Bolaç yapmış olduğu açıklamasında, "Barbaros Şansal hakkında yapmış olduğumuz itiraz üzerine İstanbul 5. Ağır ceza mahkemesi tahliye kararı verdi" ifadelerini kullandı.

31 Aralık'ta paylaştığı bir videoda söylediği sözler nedeniyle KKTC'den sınır dışı edilen modacı Şansal İstanbul'da çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Barbaros Şansal, iki aydır cezaevinde bulunuyordu.

Öne Çıkanlar