Şampiyon motosikletçi Bayram Diril cinayetinde beş tutuklama

Kağıthane'de lüks araca saldırıda öldürülen motosiklet yarışçısı Bayram Diril ile ilgili soruşturma kapsamında beş kişi tutuklanırken olay anının kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Diril'in ablası Gülhan Diril mafya bağlantısı iddiasında bulunmuştu.

Artı Gerçek- İstanbul’un Kağıthane ilçesinde kırmızı ışıkta bekleyen lüks otomobile motosikletle gelen maskeli iki kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıda öldürülen Bayram Diril cinayetinin faillerinden beş kişi tutuklandı. Bayram Diril'in ablası Gülhan Diril "Kardeşime mafya musallat oldu. Sürekli yarışlarda birinci olduğu için suç işlediklerinde ağabeyimin kendilerini kurtarmalarını istiyorlardı" diye iddia etmişti.

ŞAMPİYON MOTOSİKLETÇİ KURTARILAMADI

Olay, 12 Kasım'da Kağıthane Talatpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Bayram Diril, otomobiliyle trafik ışıklarında beklerken motosikletli ik kişi yanına yaklaştı. Şüphelileri fark eden Diril, aracıyla geri geri giderek kaçmaya çalıştı ancak hem trafik akışının devam etmesi hem de şüphelilerin motordan inerek silahla ateş açması sebebiyle kaçamadı. İki şüpheli saldırıyı gerçekleştirdikten sonra motosikletle olay yerinden kaçarken Bayram Diril ise ağır yaralandı. İhbar üzerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Bayram Diril ambulansla hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

DÖRT İLDE OPERASYON DÜZENLENDİ, SEKİZ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından polis, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı. Olaydan 18 gün sonra, 30 Kasım'da İstanbul, Bursa, Amasya ve Kırklareli'de şüphelilere operasyon düzenledi. Operasyonda saldırıyı gerçekleştiren S.Ç. ve M.K.'nin de aralarından bulunduğu sekiz kişi gözaltına alındı.

BEŞ KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden beşi tutuklanarak cezaevine gönderilirken üçü ise adli kontrol uygulamasıyla serbest kaldı.

GÖRÜNTÜLER KAMERADA

Öte yandan saldırı anı ise çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde trafik ışıklarında beklerken yanına yaklaşan motosikleti gören Bayram Diril'in geri geri kaçmaya çalıştığı, şüphelilerin motosikletten inerek akan trafiğe rağmen saldırıyı gerçekleştirdikleri ve Diril'in idaresindeki otomobilin saldırıdan sonra kaldırıma çıktığı anlar yer alıyor.

ABLASI 'MAFYA, SUÇ SONRASI ONLARI HIZLICA KAÇIRSIN İSTİYORDU' DİYE İDDİA ETMİŞTİ

Olayın ardından Bayram Diril'in ablası Gülhan Diril "Kardeşime mafya musallat oldu. Birini öldürdükleri zaman hızlıca kendilerini götürmelerini istiyorlardı" diye iddia etmişti.

Abla Gülhan Diril'in iddialarına göre, Bayram Diril'i işledikleri suçlarda hızlı motosiklet kullandığı için yanlarında istediler. Sürekli yarışlarda birinci olduğu için suç işlediklerinde Bayram Diril'in kendilerini kurtarmalarını istiyorlardı. (DHA)

Öne Çıkanlar