Müzisyen Onur Şener cinayetinde parçaları birleştirilen bardaklar delil oldu

Müzisyen Onur Şener cinayetinde parçaları birleştirilen bardaklar delil oldu
Ankara'da müzisyen Onur Şener'in sahne aldığı mekanda 'istek parça' çalmayı kabul etmediği için öldürüldüğü kavgada kullanılan suç aleti iki bardak, üzerinde sanıkların parmak izi bulunan kırık cam parçaları birleştirilerek dosyaya delil olarak girdi.

Artı Gerçek-2 Ekim’de Ankara’nın Çankaya ilçesinde sahne aldığı sırada ‘istek parça’ çalmayı kabul etmediği için öldürülen Onur Şener davasında iddianame Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından beş sanık hakkında 'canavarca hisle kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

DHA'da yer alan haberde iddianameye göre; soruşturma kapsamında yapılan incelemede olay yerinde çok sayıda cam kırığı bulundu. Uzman polislerce toplanan bardak parçaları, renk, kalınlık, desen ve kullanılan malzeme gibi fiziki özelliklerin yanı sıra yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi.

Uzmanlarca yapılan çalışma sonunda kırık cam parçalarından oluşturulan iki bardak, delil dosyaya girdi. Olayda kullanılan üçüncü bardağın ise tuzla buz olduğu için bütün haline getirilemediği öğrenildi.

Bir araya getirilen parçalarda sanıklardan Ali Gündüz ve Semih Soyalp’in parmak izi ile Onur Şener’in DNA’sı bulundu. İlker Karakaş'ın parmak izi ise, Şener’in başına vurduğunda tuzla buz olan bardak bir araya getirilemediği için tespit edilemedi. Adli Tıp Kurumu raporunda da Şener’in baş bölgesinden 5 derin kesi olduğu belirlendi.

Soruşturmayı yürüten savcı, bu tespitlerin ardından sanıkların olay sırasında birlikte hareket ettiklerine dikkat çekti. Savcı, "Şüphelilerin her birinin suçun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener'in direncini kırdıkları anlaşılmıştır" ifadelerini kullanarak tüm sanıkların aynı suçtan cezalandırılmasını istedi. Sanıklar, 25 Ocak 2023'te Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Onur Şener, 2 Ekim'de Çankaya ilçesinde sahne aldığı eğlence mekanında, istek parça nedeniyle çıkan kavgada, boğazı cam bardakla kesilerek öldürüldü.

Olaya karışan bakanlıkta iş müfettişi İlker Karakaş (35), Ali Gündüz (36), savunma sanayii alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36) ile Gözde G. ve Jale E. gözaltına alındı. İlker Karakaş, Semih Soyalp ve Ali Gündüz, tutuklanırken, Gözde G. ile Jale E. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar