Naci Görür '18 il' uyarısını açıkladı: Yetkililerimizi harekete geçirmek için paylaşıyoruz

Naci Görür '18 il' uyarısını açıkladı: Yetkililerimizi harekete geçirmek için paylaşıyoruz
Prof. Dr. Naci Görür, 18 il için yaptığı deprem uyarısına sosyal medya hesabından açıklık getirdi. Görür, "Esasen Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı bir rapordur. Yetkililerimizi harekete geçirmek için bu raporları paylaşıyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Bilim Akademisi Üyesi yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Kafa TV'de, 18 ili tek tek sayarak, "Fay hattı üzerinde yaşayan bu illerin kaderi, üzülerek söylüyorum kaderi Maraş, Hatay gibidir" demesiyle ilgili bir paylaşım yaparak bu değerlendirmenin yalnızca kendisine ait olmadığını vurguladı.

Yayında “Fay Üzerinde Yaşayan İllerimiz” diyerek paylaştığı bilgilerin esasen Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı bir rapor olduğuna dikkat çeken Görür, yetkilileri harekete geçirmek ve vatandaşlarda farkındalık oluşturmak adına bu ve benzeri raporları kamuoyuyla paylaştıklarını belirtti.

'DEPREM DİRENÇLİ YAŞAM ALANLARI TALEP EDİYORUZ'

Görür, tüm jeologların yıllarca arazide çalışıp ürettikleri bilgilerle meydana getirilen raporların yetkililere sunulduğunu ve gerekli uyarıların yapıldığını da vurguladı.

Görür paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar, benim Kafa tv ve radyoda anlatmaya çalıştığım “Fay Üzerinde Yaşayan İllerimiz” esasen Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı bir rapordur. Bu raporlar tüm jeologlarımızın yıllarca arazide çalışıp ürettikleri bilgileri içerir. Odamız insanlarımız depremde ölmesin diye bu raporları hazırlayıp tüm yetkililere sunmuş ve gerekli uyarıları yapmıştır. Yetkililerimizi harekete geçirmek, halkımızın farkındalık yaratmak için biz bu raporları kamuoyuna duyuruyoruz. Yöneticilerimizden deprem dirençli yerleşim alanları talep ediyoruz, sevgiyle"

AĞLAYARAK ANLATMIŞTI

Prof. Dr. Naci Görür, Youtube kanalı KAFA TV'de 6 Şubat Maraş depremini anlatırken gözyaşlarını tutamamıştı. Naci Görür, özellikle 18 il için de bir kez daha deprem uyarılarında bulunmuştu.

Görür'ün dikkat çektiği 18 il ise şöyleydi:

"Eskişehir, Denizli, Muğla, Erzincan, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş, Hatay, Kocaeli, Osmaniye, Bingöl, Konya, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Burdur, Manisa, Hakkari..." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar