Netflix Türkiye'den tartışma yaratan 'yalnızlık' paylaşımı

Netflix Türkiye'den tartışma yaratan 'yalnızlık' paylaşımı
Netflix Türkiye'nin "Dünyada 8 milyar insan var ve seninle film izleyecek kimse yok mu?" paylaşımı sosyal medyada tartışma çıkardı.

Artı Gerçek - Netflix Türkiye'nin Twitter hesabından yapılan "Dünyada 8 milyar insan var ve seninle film izleyecek kimse yok mu?" paylaşımı sosyal medyada tartışma yarattı. Paylaşım çok sayıda tepki gelirken, Ekşi Sözlük'te de "Netflix türkiye'nin skandal tweeti" başlığı açıldı.

Netflix'e tepki gösterenler arasında, özellikle depresyon konusundaki çalışmalarıyla tanınan ünlü psikiyatr Prof. Dr. Arif Verimli de bulunuyor. Verimli, söz konusu paylaşıma "Bunun bazı hassas kişileri yaralayabileceğini gerçekten mi tahmin edemiyorsunuz?" yanıtını verdi.

Birçok kullanıcı Netflix hesabının yöneticisine tepki gösterse de, bazıları paylaşımla dalga geçti. Bir kullanıcı "Yine yalnızlığımız yüzümüze vuruldu" derken, Netflix hesabı bu mesaja "Ben de yalnız izliyorum Aylin üzülme ????" yanıtını verdi.

'HER ŞEYDEN NEM KAPIYORSUNUZ'

Ekşi Sözlük'te açılan başlıkta bazı yazarlar Netflix'i eleştirdi. Bazıları da söz konusu paylaşım karşısında 'alınganlık' gösterenleri 'duyar kasmakla' suçladı. Sözgelimi alperemre isimli yazar "skandal falan değil ama bazı insanlar için üzücü. siz de cümleyi okuduğunuz anda evren üzerinize çökmüş gibi bir his yaşıyorsanız, selam" derken, spinoza84 isimli yazar da "öfff skandala gel…herşeyden nem kapıyonuz" diye yazdı.

'TELEPARTY' ÖZELLİĞİNE ÇAĞRI MI?

Netflix hesabının paylaşımının, kurumun pandemi sırasında geliştirdiği, abonelerin arkadaşlarıyla birlikte film izlerken sohbet etmesini sağlayan Teleparty uygulamasının örtük bir tanıtımı olabileceği de düşünülüyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar