Nihal Candan'dan tepkilere yanıt: Ailem moral olsun diye kuaföre götürdü

Nihal Candan'dan tepkilere yanıt: Ailem moral olsun diye kuaföre götürdü
Anoreksiya nervozaya yakalandığı gerekçesiyle tahliye edilen sosyal medya fenomeni Nihal Candan, çıkar çıkmaz kuaföre gitmesiyle ilgili konuştu. Candan, “Ailem biraz moral olsun diye kuaföre götürmek istedi. Mama ile besleniyorum" dedi.

Artı Gerçek - Cezaevinde 37 kiloya düşmesinin ardından tahliye edilen Nihal Candan kendisine yönelik tepkilere yanıt verdi. Cezaevinden çıkar çıkmaz kuaföre gitmesiyle ilgili konuşan Candan, “Ailem biraz moral olsun diye kuaföre götürmek istedi. Hâlâ yemekte zorlanıyor ve mama ile besleniyorum” dedi.

YEMEK YEMEME HASTALIĞINA YAKALANDI

Sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler, kara para aklama soruşturması kapsamında 5,5 ay önce tutuklanmıştı. Kardeşlerden Nihal Candan’ın cezaevinde anoreksiya olarak bilinen yemek yememe hastalığına yakalandığı ve 37 kiloya kadar düştüğü iddia edildi. Sağlık sorunları gerekçe gösterilen Nihal Candan geçtiğimiz günlerde tahliye edildi.

‘MAMA İLE BESLENİYORUM’

Posta’ya konuşan Nihal Candan, evde tedavisine devam edildiğini şu an mamayla beslendiğini söyleyerek, cezaevinden çıkar çıkmaz kuaföre gitmesiyle ilgili olarak “Ben, tahliye olur olmaz yine hastane acilindeydim ailemle, kuaförde değil. Ailem biraz moral olsun diye kuaföre götürmek istedi. Bu benim isteğim değildi. ‘Hadi hemen süsleneyim’ diye düşünecek durumda olabilir miyim sizce? Bana moral olsun istediler. Ben 33 kiloya kadar düştüm. 37 kiloyu daha yeni gördüm. Ve hâlâ yemekte zorlanıyor ve mama ile besleniyorum” dedi.

SEÇİL ERZAN VE DİLAN POLAT

Seçil Erzan ile aynı koğuşta kalan Candan, “Seçil hanımın dosyası başından aşkın. Ona sabır diliyorum. İyi biri, bize kötülüğü dokunmadı. Onun dikkatsizliği yüzünden elim yandı. Ama kızamadım, ceza çekerken neden kızsın ki insan?” diye anlattı.

Dilan Polat’ın da yan koğuşta kaldığını söyleyen Nihal Candan, “Avukata çıkarken gördüm” dedi.

‘AVUKATLIK YAPACAĞIM’

Sosyal medyayı asla kullanmayı düşünmediğini söyleyen Candan, “Ben bu mecralardan çok çektim, kimse çekmesin. Ben fenomenlikten para falan da kazanamadım. Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Attığım taş ürküttüğüm kuşlara değmedi. Medya maymunluğu olarak algılandı. Babama akademik kariyer sözü verdim, artık mesleğimi (avukatlık) yapacağım” ifadelerini kullandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar