Nusaybin'de gözaltına alınan kadınların çoğu yaşlı ve hasta

Nusaybin'de gözaltına alınan kadınların çoğu yaşlı ve hasta
Yayınlanma:
A+ A-
Dün yapılan baskınlarda gözaltına alınan 6 kadından 3’ünün 60 yaşında, birinin yüzde 52 fiziksel engelli raporu olduğu ve çeşitli hastalıkları bulunduğu öğrenildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 2016'daki sokağa çıkma yasağı uygulamasından önceki döneme ilişkin dün sabah yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan kadınların Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sürüyor.

Nusaybin'de 14 Mart 2016'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı öncesine ilişkin görüntü kayıtlarının incelenmesi sonucu Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya "gizlilik kararı" konuldu. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube tarafından yapılan baskınlarda gözaltına alınanların 5’inin aynı aileden oldukları birinin ise, Suriyeli bir göçmen olduğu öğrenildi.

60 YAŞINDAKİ KADINLARIN HASTALIKLARI BULUNUYOR

Gözaltına alınan Selime Ericek, Rahmet Ermez ve Hacer Tanış’ın 60 yaşında oldukları öğrenilirken, gözaltındaki diğer isimlerin Halime Akçin (45), Heybet Akçin (35) ve soyadı öğrenilemeyen Ayşe isimli Suriyeli bir mülteci olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan Rahmet Ermez’in yüzde 52 fiziksel engelli raporu olduğu öğrenilirken, Selime Ericek’in ise, akli dengesinin tam olarak yerinde olmadığı, Hacer Tanış’ın da tansiyon ve şeker hastası olduğu bilgisine ulaşıldı.

OPERASYONDAN ÖNCE 'COVİD-19 TESPİTİ' BAHANESİYLE KİMLİK TESPİTİ YAPILMIŞ

Polislerin operasyondan bir gün önce kadınların evlerine giderek, "Coronavirus (Covid-19) tespiti yapacaklarını" söyleyerek kimlik tespiti yaptığı ve daha sonra kadınların gözaltına alındığı aktarıldı. (MEZOPOTAMYA AJANSI) 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar