Oda TV, baro seçiminde ikinci olan grubu 'kimyasalcılar' diye hedef aldı

Oda TV, baro seçiminde ikinci olan grubu 'kimyasalcılar' diye hedef aldı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Barosu seçimleri sonuçlandı. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Av. Filiz Saraç’ın kazandığını seçimi Oda TV “Yükseliş Hareketi”ni hedef göstererek açıkladı.

Artı Gerçek- Dünyanın en çok üyeye sahip barosu olan İstanbul Barosu'nun Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan 52’nci Genel Kurulu'nda yeni başkanını belirledi.

İstanbul Barosu seçimlerini Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Av. Filiz Saraç kazandı. Oda TV haberi, Saraç'ın en yakın rakibi, “Yükseliş Hareketi”ni hedef alarak verdi.

Oda TV'nin haberinde, Saraç'ın zaferi, "'kimyasalcılar' kaybetti" ifadeleriyle açıklandı. Haberin ilgili kısmı ise şöyle:

"Öte yandan bu sonuçlarla birlikte PKK’nın Türk Silahlı Kuvvetlerinin “kimyasal silah kullanıldı” iddiasını dile getiren ve Hasan Kılıç’ın listesinden seçime giren Özgürlükçü Demokrat Avukatlar (ÖDAV) Grubu Başkan Adayı Sezin Uçar da seçimi kaybetmiş oldu.

Av. Sezin Uçar’ın sosyal medya hesabından “TSK’nın kimyasal silah kullandığına” yönelik iddiayı paylaştığı görülmüş, bu paylaşım seçim öncesi tartışma yaratmıştı.

O paylaşımda Uçar şunları yazmıştı:

'Kimyasal kullanımı dünyanın neresinde, tarihin hangi anında olursa olsun savaş suçudur. Aynı zamanda insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu suçun Güney Kürdistan’da işlenmiş olması barış isteyenlerde suskunluğa yol açmamalıdır.'" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar