Öğretmenlerden Bakan Tekin'e 'Mahmut Hoca' göndermeli tepki: 'Bize patronların sözü değil yasa lazım'

Öğretmenlerden Bakan Tekin'e 'Mahmut Hoca' göndermeli tepki: 'Bize patronların sözü değil yasa lazım'
Eğitim Nöbeti'ni sürdüren özel okul öğretmenleri, Bakan Tekin'in temsilcilerle 'sözlü hukuk sürdürdüğünü' belirten açıklamasına tepki gösterdi. Bakanlık önüne Mahmut Hoca pankartı açan öğretmenler, "Bize patronların sözü değil yasa lazım" dedi.

Artı Gerçek - Özel sektörde çalışan öğretmenlerin, taban maaşının Öğretmen Meslek Kanunu (ÖMK) ile güvence altına alınması ve diğer özlük hakları için başlattığı Eğitim Nöbeti devam ediyor. Öğretmenler, bugün, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in taban maaşıyla ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstermek için bakanlık önüne 'Mahmut Hoca' pankartı astı.

Bakan Tekin'in taban maaş ile ilgili bir yasal düzenlemeyi doğru bulmadığını, özel okul temsilcileri ile sözlü hukuk sürdürdüğünü belirten açıklamalarına tepki gösteren öğretmenler, Tekin'in Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmenlerin haklarını öne çıkarması gerektiğini söyledi.

'ÖZEL OKULCULUK TİCARETİ' İFADESİNE TEPKİ

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Özel okulculuk ticareti gibi bir tanımda bulunarak işveren ağzını kullanan Tekin'e, öğretmenler 'Bize Patronların Sözü Değil Yasa Lazım' pankartı ile cevap verdi" ifadeleri kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar