Servis aracının altında kalarak ölen çocuğun davasında, okul müdürüne hapis cezası

Servis aracının altında kalarak ölen çocuğun davasında, okul müdürüne hapis cezası
Yayınlanma:
A+ A-
Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 8 yaşındaki kız çocuğun okul bahçesinde servis aracının altında kalarak ölmesi nedeniyle okul müdürüne 1 yıl 8 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanmasını da geri bıraktı.

Artı Gerçek-kalarak hayatını kaybetmesine ilişkin davada, dönemin okul müdürü Umur Buğa, hakkında 'Taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, okul bahçesine giren Hüseyin Yıldırım yönetimindeki servis aracının altında kalan Eylül Mirzaoğlu'nun ölümünde Umur Buğa'nın kusurlu olduğu bildirildi. İddianamede, müdür hakkında 'Taksirle ölüme sebep olma' suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

BABA: HAKETTİĞİ CEZAYI ALMASI GEREKMİYOR MU?

Baba Cahit Mirzaoğlu, 1 yıl 8 ay hapis cezasını çok az bulduğunu belirterek, bu cezanın kendilerini tatmin etmediğini söyledi. Mirzaoğlu, şunları söyledi: "Bir çocuk okula gidiyor ve cenazesi geliyor. Okul yönetiminin ihmali var. Kamera görüntülerinde de var. Kamu vicdanına bırakıyorum. Vicdan var mı bu işte? Şoför 5 yıl hapis aldı, pandemi nedeniyle 3-4 ay sonra elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Bunu nasıl kabul edebiliriz? Böyle bir ceza yok. Yaralama değil mi? Eylül gitti, gelmeyecek ancak, hakettiği cezayı alması gerekmiyor mu? Hukuka güvenmemiz gerekmiyor mu? 2-6 yıl hapis istenmişti, bu ceza ile cezaevine girmeyecek, derse girip öğrencilere ders vermeye devam edecek. İtiraz edeceğiz. Üst mahkemeye itirazımızı sunacağız. Böyle bir ceza olamaz. İnsanın yavrusu bu kadar ucuz mu?.”(DHA)

Öne Çıkanlar