Ortalığı birbirine katan savcının oğlundan şikayetçiler: Penseyle vurdu, aracıyla çarptı

Ortalığı birbirine katan savcının oğlundan şikayetçiler: Penseyle vurdu, aracıyla çarptı
'Şahıs aracıyla kaldırımdakilerin üzerine doğru gitti.'

İstanbul Bakırköy’de kız arkadaşını aracında darp eden ve olaya tepki gösteren çevredekilere öfkelenip aracını üstlerine süren Görkem Sertaç Göçmen’in (22) yargılanmasına devam edildi. Mahkemede, savcının oğlundan şikayetçi olan Zişan Mert. D, " "Arabadaki bayan şahıs ‘yardım edin’ şeklinde bağırıyordu. Ben uyarmak amacı ile aracın yanına doğru gittim. Şahıs araçtan inip bana yumruk ile vurdu." diyerek saldırgandan şikayetçi oldu.

Hürriyet'te yer alan haber egöre, Bakırköy’de 2 Ekim 2018’de kız arkadaşını aracının içerisinde darp eden ve olaya şahit olan vatandaşların tepkisine öfkelenen annesi hakim babası savcı Görkem Sertaç Göçmen’in (22) yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Görkem Sertaç Göçmen ile müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

"ELİNDEKİ PENSE İLE KAFAMA VURDU"

Duruşmada söz verilmesi üzerine konuşan müşteki Zişan Mert D. (17) olay günü bir araçtan bayan sesi geldiğini ve şiddet uygulandığını gördüğünü söyledi. Zişan Mert D. "Arabadaki bayan şahıs ‘yardım edin’ şeklinde bağırıyordu. Ben uyarmak amacı ile aracın yanına doğru gittim. Şahıs araçtan inip bana yumruk ile vurdu. Yumruktan sonra kafama ve omzuma da birkaç kez vurdu, olay yerindekiler bana yardım için geldiler. Şahıs aracına binerek normal istikamette değil ters istikamette ve kaldırımın üzerinden gitmeye başladı. Kaldırımdakilerin üzerine doğru gitti. 10 dakika kadar sonra yanında iki şahıs ile birlikte araçla geri geldiler. Şahsın elinde pense vardı. Bana doğru gelip üçü birlikte vurdular. Sanık elindeki pense ile kafama vurdu. Ben daha sonra hastaneye gittim. Şikayetçiyim" dedi. Zişan Mert D.’nin avukatı ise sanığın elindeki pensenin silah mahiyetinde olduğunu söyleyerek sanığın cezalandırılmasını talep etti.

"ZİŞAN’IN KAFASINDAN KAN AKTIĞINI GÖRDÜM"

Söz verilen müşteki Muhammet Ali Yalçın (23) ise olay günü bir dönercide yemek yediğini söyleyerek "Bir ara bir gürültü duyunca oturduğum yerden kalkıp bakmak istedim. Sanığın kaldırımda birçok vatandaş olmasına rağmen aracını insanların üzerine sürdüğünü gördüm. Benim de sağ kalçam ve sağ dirseğime aracı ile çarpıp devam etti. Araçta bir bayan şahıs vardı. Bayanın ‘yapma dur’ şeklinde bağırdığını duydum" dedi.

Muhammet Ali Yalçın, sanığın araçla ayrıldıktan 15 dakika kadar sonra olay yerine tekrar geldiğini ancak Zişan Mert D.’nin kafasına pense ile vurulma anına ilişkin bir bilgisi olmadığını söyledi. Yalçın, Zişan’ı gördüğünde elleri ile başını tuttuğunu ve kafasından kan aktığını gördüğünü eklediği beyanına sanıktan şikayetçi olduğunu aktardı.

"KALÇAMDA KIRIK OLUŞTU, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM"

Duruşmada beyanına başvurulan bir diğer müşteki Cebrail Şık (36) ise olayın yaşandığı civarda bir güzellik merkezi işlettiğini ve olay günü araçta bir kadın ile sanığın tartıştığını söyledi. Şık "Bu sırada Zişan sanık ile tartıştı ve çevredekilere de ‘gelin’ dedi. Zişan sanırım erkek şahsı uyarmak istiyordu. Sanık araçtan indi ve Zişan ile tartıştılar. Ben bu tartışmada sanığın Zişan’a vurduğunu görmedim. Sanığı aracına bindirdim, ters döndü. Ben sanığın aracına müdahale etmek istedim ama bu sırada araç beni başka bir aracın arasına sıkıştırdı. Bundan dolayı kalçamda kırık oluştu. Uzun süre tedavi gördüm. Şikayetçi değilim" dedi.

Müşteki Ahmet Seven ise aracına sürtülmesi nedeniyle zarar gördüğünü söyleyerek bu zararın giderildiğini bu nedenle şikayetçi olmadığını söyledi.

Öne Çıkanlar