Peker'in yayının ardından Erkam Yıldırım'ın Venezuela'daki fotoğrafı ortaya çıktı

Peker'in yayının ardından Erkam Yıldırım'ın Venezuela'daki fotoğrafı ortaya çıktı
Gazeteci İsmail Saymaz, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın resmi görevle gittiği Venezuela ziyaretinden fotoğraf paylaştı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker bugün yayınladığı 7. videosunda, kokain sevkiyatında Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ı işaret ederek "Kokain işini anlatayım. Yeni güzergah kurmak için Venezuela'ya kim gitti? Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela'da kaldı" demişti. 

FOTOĞRAFI SAYMAZ PAYLAŞTI

Peker'in iddialarının ardından İsmail Saymaz, Erkam Yıldırım'ın Venezuela'da çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. 

Erkan Yıldırım'ın resmi görevle Venezuela olduğu bir fotoğrafı paylaşan Saymaz, "Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım, resmî sıfatı olmadığı halde Aralık 2020’de Türkiye-Venezuela Parlementolar Arası Dostluk Grubu ile bu ülkeyi ziyaret etmiş. Fotoğrafta sağdan üçüncü... Bu fotoğraf, Karakas Büyükelçiliği’nin hesaplarında yayınlandı" ifadelerini kullandı.

Saymaz kaynak olarak Gazeteci Cüneyt Özemir'i gösterdi. 

Saymaz'ın paylaştığı fotoğraf şöyle: 

Peker, şunları söylemişti:

"Kokain işini anlatayım. Yeni güzergah kurmak için Venezuela'ya kim gitti? Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela'da kaldı

Binali Bey'in böyle bir şeyin içinde olduğunu düşünmüyorum ancak ilk zamanlar Erkam Yıldırım hakkında çektikleri kasetleri -kumar kasetleri değil başka kasetler rüşvettir vs.- daha sonra bunu bu işe yönlendirdiler bu işin aparatı haline geldiler. Türkiye'ye gelişi gidişi tüm organizasyonun ağları bu şekilde. Neden kokain yakalanamıyor neden kokainleri Erkam Yıldırım'ın direkt gemisiyle ilgili de değil başka gemiler de koordinasyon alıyor. Peki Mehmet Ağar bunun neresinde. Mehmet Ağar da bu senkronizenin tam ortasında. Erkam Yıldırım Süleyman Soylu dostluğuna bakın. Erkan Yıldırım'ın Süleyman Soylu'nun çevresinde bu konularla ilgili dostluğuna bakın. 

Bir de diyorlar devleti zora sokmak için anlatıyor. Hayır ben devleti zora sokmak için anlatmıyorum."

Öne Çıkanlar