Polat çifti soruşturmasında yeni detay: Kayınpederinin villasının bahçesinde kazı yapıldı

Polat çifti soruşturmasında yeni detay: Kayınpederinin villasının bahçesinde kazı yapıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Polat ailesinin soruşturulduğu incelemede, şirketlerinin aranacağı sabah, bir ihbar yapıldı. İhbarda Polat çiftinin bazı evrakları kaçırdığı ve Dilan Polat'ın kayınpederinin villasında saklandığı iddia edildi. Polis, villanın bahçesinde evrak arandı.

Artı Gerçek - Önce sosyal medyadaki lüks yaşam paylaşımlarıyla, son günlerdeyse para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında yeni bir detay ortaya çıktı.

Dilan Polat'ın şirketlerine baskın yapıldığı sırada, soruşturmayı yürüten savcıya bir ihbar ulaştığı, ihbarda Polat ailesinin şirketlerdeki bazı evrakları kaçırdığı iddia edildi. İhbarcı adres de gösterdi. Evrakların Dilan Polat'ın kayınpederinin evine götürüldüğünü söyledi.

BİR DELİLE RASTLANMADI

Kanal D Haber'in haberine göre, savcının talimatı üzerine polis ekipleri, Sancaktepe'deki bir sitenin içerisinde bulunan kayınpeder Sezgin Polat'ın villasına giderek önce evin içinde bir arama yaptı ama herhangi bir delile rastlamadı.

Ekipler bu sefer de savcının izni ile kaçırıldığı iddia edilen evrakları bulmak için villanın bahçesinde kazı çalışmasına başladı. Fakat polis hiçbir bulguya rastlamadı.

'HADDİMİZİ AŞTIĞIMIZI BU SÜREÇTE DAHA İYİ İDRAK ETTİK' DEMİŞLERDİ

Dilan Polat eşi Engin Polat'la birlikte sosyal medyadan bir açıklama yaparak "Aşırılıklarımız, şımarıklıklarımız ve gösterişlerimiz olmuştur. Haddimizi aştığımızı bu süreçte daha iyi idrak ettik" demişti.

Açıklamanın devamında Polat, "MASAK raporuna göre hakkımızda vergi sorumluluğu dışında başkaca herhangi bir (kara para, yasadışı bahis vb.) suçlama, tespit ve delil yoktur. Savcılık ve vergi idaresine tüm bilgi ve belgeler teslim edilmiş, bahçemizin kazılması dahil her türlü işlem yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Lüks yaşam tarzları ve kara para aklama, vergi kaçırma iddialarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun soruşturma yaptığı ortaya çıkmıştı.

Polat çifti hakkında 'Suç örgütü kurmak ve yönetmek', 'Suç örgütüne üye olmak', 'Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak' ve 'Vergi Usul Kanunu'na muhalefet' olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürütüldüğü öğrenilmişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; Engin Polat'ın babası Sezgin Polat, kardeşi Alper Kürşat Polat, anneannesi Zehra Yılmaz, dayısının eşi Nilgül Yılmaz, Dilan Polat'ın kardeşleri Can Doğu ve Sinem Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu 13 şüpheli hakkında da soruşturma yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Soruşturma kapsamında şüphelilerin suç işlediği ve bu mal varlıklarını suçlardan elde ettiğine yönelik somut delil olduğu belirlenmiş ve mal varlıklarına en konulmuştu.

DİLAN POLAT HAKKINDA 'MAİL ORDER' İDDİALARI

Genel seçim öncesi sosyal medyada siyasetçiler ve iş insanları hakkında çeşitli iddialar ortaya atan ve çektiği videoları ile gündem olan, son olarak İspanya'da yakalanıp 4 gün içinde serbest kalan Muhammed Yakut, sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında konuşmuştu.

Polat çifti ve geçmişleri ile ilgili iddialarda bulunan Yakut, Polat çiftinin mail order yolu ile kara para akladığını öne sürmüştü.

'MAİL ORDER YAPIYOR KUYUMCULUK ÜZERİNE...'

“Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu bunların ne iş yaptığını biliyor musunuz? Ben babasını da tanırım. 2012'de yattığım cezaevinde öldü. Babasının anasını niye öldürdüğünü de bilirim. Hangi Batmanlı sanatçıdan dolayı namus davasından öldürdüğünü... Öyle namuslu babaları vardı cezaevinde kahrından öldü” ifadelerini kullanan Yakut, gazeteci Erk Acarer’in yayınında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sen çıkacaksın Dubai'de kafana taçlardan dolar koyacaksın. Ferrarilere bineceksin. Muhammet Yakut hakkında İstanbul Emniyeti'nde 3 tane şerefsiz emniyetçi ile hakkımda dava açacaksın. Dayınız Murat Ayhan sizi sokaklara atıyor. Holding sahibiydi. Sokakta yatıyordunuz. Tele kızlık yapıyordun Sıla Doğu. Allah belanı versin, hakkımda gidip şikâyetçi oluyorsun. Engin Polat ile Dilan Polat ne iş yapıyor biliyor musun? Mail order yapıyor kuyumculuk üzerine…” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar